heteromorfoza definicja
Co to jest heteromorfoza. Wyjaśnienie polegająca na wykształceniu nowego narządu w miejscu narządu.

Czy przydatne?

Co to jest heteromorfoza

Co oznacza HETEROMORFOZA: forma regeneracji polegająca na wykształceniu nowego narządu w miejscu narządu utraconego w okresie zarodkowym albo pozazarodkowym. Narząd wytworzony jest różna od części utraconej. Odpowiednikiem może być wytwarzanie poprzez skorupiaki (Crustacea) czułków w miejscu utraconych odnóży lokomotorycznych

Czym jest heteromorfoza znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Hemoproteiny:
Słownik cytochromy heteromorfoza co znaczy.
Co znaczy Heterozja:
Słownik nad homozygotycznymi rodzicami, będąca efektem współdziałania genów allelicznych (naddominacja) albo nieallelicznych (epistaza). H. występuje tylko w pokoleniu mieszańców i przejawia się między heteromorfoza krzyżówka.
Co znaczy Hydroponika:
Słownik uprawa roślin na pożywkach płynnych, bez gleby. W roztworze zanurzone są końce korzeni. Mechaniczne oparcie może stanowić dla roślin materiał bez zaangażowania: żwir, włókna syntetyczne, piasek heteromorfoza co to jest.
Co znaczy Hormony Zwierzęce:
Słownik uwalniane ze ściśle ustalonych narządów albo ich części i przekazywane do narządów docelowych za pośrednictwem układu krwionośnego, nerwowego albo dokrewnego. Rola h.z. bazuje na koordynowaniu heteromorfoza słownik.
Co znaczy Huxley Andrew Fielding:
Słownik z angielskiego: fizjolog, odkrywca systemów jonowych w procesach pobudzenia i przewodnictwa nerwowego, laureat Nagrody Nobla (1963 heteromorfoza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: