zwierząt społeczna hierarchia definicja
Co to jest hierarchia społeczna zwierząt. Wyjaśnienie gdzie jedne osobniki dominują nad innymi.

Czy przydatne?

Co to jest hierarchia społeczna zwierząt

Co oznacza HIERARCHIA SPOŁECZNA ZWIERZĄT: mechanizm społeczny, gdzie jedne osobniki dominują nad innymi; osobniki wyższe rangą mają pierwszeństwo przy pobieraniu pokarmu i przejawianiu innych czynności życiowych warunkujących przetrwanie. Pośród kręgowców najwyżej rozwiniętą h.s.z. obserwuje się u naczelnych, nie mniej jednak dominującą pozycję w ekipie posiada samiec; u słoni przewodnikiem stada jest z reguły samica. Hierarchia zadań i przywilejów dotyczących poszczególnych członków ekipy obserwowana jest także u owadów socjalnych

Czym jest hierarchia społeczna zwierząt znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Histogeny:
Słownik obrębie merystemów wierzchołkowych ( merystemy), powstające z odrębnych komórek wczesnych i dające start określonym tkankom. H. są: dermatogen przekształcający się w skórkę, peryblem, z którego hierarchia społeczna zwierząt co znaczy.
Co znaczy Heterotrofizm:
Słownik cudzożywność hierarchia społeczna zwierząt krzyżówka.
Co znaczy Hipokotyl:
Słownik część podliścieniowa kiełkującego nasienia, która może się rozwijać, wynosząc liścienie powyżej powierzchnię ziemi ( kiełkowanie epigeiczne) albo pozostając pod ziemią ( kiełkowanie hipogeiczne hierarchia społeczna zwierząt co to jest.
Co znaczy Hormon Luteinizujący:
Słownik hormony zwierzęce hierarchia społeczna zwierząt słownik.
Co znaczy Higrotaksje:
Słownik taksje hierarchia społeczna zwierząt czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: