hipertyreoza definicja
Co to jest hipertyreoza. Wyjaśnienie nadmiernym wydzielaniem hormonów tarczycy, wywołujących.

Czy przydatne?

Co to jest hipertyreoza

Co oznacza HIPERTYREOZA: choroba wywołana nadmiernym wydzielaniem hormonów tarczycy, wywołujących zaburzenia tempa metabolizmu. Wyróżnia się dwie odmiany h.: chorobę Gravesa-Basedowa i wole guzkowe nadczynne. Choroba Gravesa-Basedowa, wystepująca raczej u kobiet, charakteryzuje się powiększeniem tarczycy (wole), wytrzeszczem gałek ocznych i wzmożoną pobudliwością. W razie wola guzkowego nadczynnego nie występuje wytrzeszcz. Leczenie bazuje raczej na podawaniu leków hamujących syntezę hormonów tarczycy

Czym jest hipertyreoza znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Huxley Thomas Henry:
Słownik z angielskiego: zoolog, paleontolog, fizjolog i filozof, obrońca teorii Darwina, prowadził badania nad pochodzeniem kręgowców hipertyreoza co znaczy.
Co znaczy Hormon Hamujący Uwalnianie Prolaktyny:
Słownik hormony zwierzęce hipertyreoza krzyżówka.
Co znaczy Heterozja:
Słownik nad homozygotycznymi rodzicami, będąca efektem współdziałania genów allelicznych (naddominacja) albo nieallelicznych (epistaza). H. występuje tylko w pokoleniu mieszańców i przejawia się między hipertyreoza co to jest.
Co znaczy Histydyna:
Słownik aminokwasy hipertyreoza słownik.
Co znaczy Hydratacja:
Słownik podłączenie wody albo wodoru i tlenu poprzez: a) powierzchnię cząstek koloidalnych; b) jony w roztworze wodnym; c) cząsteczki chemiczne wchodzące w reakcję z wodą hipertyreoza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: