hipertyreoza definicja
Co to jest hipertyreoza. Wyjaśnienie nadmiernym wydzielaniem hormonów tarczycy, wywołujących.

Czy przydatne?

Co to jest hipertyreoza

Co oznacza HIPERTYREOZA: choroba wywołana nadmiernym wydzielaniem hormonów tarczycy, wywołujących zaburzenia tempa metabolizmu. Wyróżnia się dwie odmiany h.: chorobę Gravesa-Basedowa i wole guzkowe nadczynne. Choroba Gravesa-Basedowa, wystepująca raczej u kobiet, charakteryzuje się powiększeniem tarczycy (wole), wytrzeszczem gałek ocznych i wzmożoną pobudliwością. W razie wola guzkowego nadczynnego nie występuje wytrzeszcz. Leczenie bazuje raczej na podawaniu leków hamujących syntezę hormonów tarczycy

Czym jest hipertyreoza znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Habitus:
Słownik składających się na wygląd i zachowanie osobników danego gatunku. Na podstawie znajomości h. gatunku można stwierdzić, czy osobnik w swoim rozwoju ontogenetycznym (osobniczym) osiągnął już h hipertyreoza.
Co znaczy Homodontyzm:
Słownik zęby hipertyreoza.
Co znaczy Herbicydy:
Słownik stosowane do zwalczania chwastów. Niszczą całą roślinność (h. totalne) albo działają wybiórczo na niepożądane gatunki (h. selektywne). Mogą penetrować wszystkie tkanki roślinne albo działać wyłącznie hipertyreoza.
Co znaczy Helmintologia:
Słownik zajmujący się biologią, stanowiskiem systematycznym i metodami zwalczania pasożytów roślin i zwierząt należących do typów płazińców (Platyhelminthes), obleńców (Nemathelminthes) i pierścienic hipertyreoza.
Co znaczy Histydyna:
Słownik aminokwasy hipertyreoza.
  • Dodano:
  • Autor: