lyon hipoteza definicja
Co to jest hipoteza Lyon. Wyjaśnienie poprzez z angielskiego: genetyczkę M. Lyon. Zakłada, iż.

Czy przydatne?

Co to jest hipoteza Lyon

Co oznacza HIPOTEZA LYON: hipoteza wysunięta poprzez z angielskiego: genetyczkę M. Lyon. Zakłada, iż ciałka Barra (fragmenty chromatyny jądrowej, silnie barwiące się w stadium interfazy, występujące wyłącznie w komórkach samic i u samców z zaburzeniami płci) są chromosomami X w stanie heterochromatyny. Znaczy to, że w każdej komórce embrionu kobiety jeden z chromosomów X ulega inaktywacji, tworząc w jądrze interfazowym ciałko Barra. Sprawą przypadku jest, który z chromosomów X (pochodzący od matki czy od ojca) ulegnie inaktywacji. Chromosom X osiągający stan heterochromatyny pozostaje genetycznie nieczynny w komórkach potomnych stworzonych w rezultacie podziałów mitotycznych. Przez wzgląd na powyższym liczba aktywnych chromosomów X jest taka sama u osobników męskich i kobiecych

Czym jest hipoteza Lyon znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Hapten:
Słownik wprowadzeniu do organizmu działa na zasadzie antygenu, nie wywołuje powstawania przeciwciał (niekompletny gen), lecz ma możliwości wiązania się z istniejącymi już przeciwciałami, powodując ich hipoteza lyon.
Co znaczy Hydrobiologia:
Słownik edukacja o organizmach wodnych i ich środowisku życia hipoteza lyon.
Co znaczy Homogenat:
Słownik zawiesina powstała wskutek zmiażdżenia tkanki, używana w badaniach biochemicznych między innymi do oznaczania zawartości różnych substancji (na przykład hormonów, enzymów) w materiale biologicznym hipoteza lyon.
Co znaczy Hologonia:
Słownik mechanizm powstawania hologamet hipoteza lyon.
Co znaczy Homogamia:
Słownik kojarzenie się osobników o podobnych genotypach i fenotypach hipoteza lyon.
  • Dodano:
  • Autor: