hodowla definicja
Co to jest hodowla. Wyjaśnienie zabiegów dokonywanych na ustalonych gatunkach zwierząt albo roślin.

Czy przydatne?

Co to jest hodowla

Co oznacza HODOWLA: 1) całokształt zabiegów dokonywanych na ustalonych gatunkach zwierząt albo roślin, zmierzających do osiągnięcia postępu genetycznego i produkcyjnego; obejmuje utrzymanie, ocenę wartości, selekcję, dobór, kojarzenie i krzyżowanie; 2) utrzymywanie żywych komórek albo fragmentów tkanek na odpowiedniej pożywce, po wyizolowaniu ich z organizmu

Czym jest hodowla znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Hem:
Słownik zbudowany z czterech pierścieni pirolowych i atomu żelaza na drugim stopniu utlenienia (Fe2+). Najczęściej spotykaną odmianą h. jest protohem, fundamentalny składnik hemoglobiny u zwierząt wyższych hodowla.
Co znaczy Hormony Zwierzęce:
Słownik uwalniane ze ściśle ustalonych narządów albo ich części i przekazywane do narządów docelowych za pośrednictwem układu krwionośnego, nerwowego albo dokrewnego. Rola h.z. bazuje na koordynowaniu hodowla.
Co znaczy Halobionty:
Słownik występujące w wodach albo na terenach o mocnym stopniu zasolenia. Pośród organizmów roślinnych wyróżniamy halofity (słonorośla) występujące nad brzegami mórz i na glebach zasolonych, wykazujące cechy hodowla.
Co znaczy Hydrofity:
Słownik środowisku wodnym, kompletnie zanurzone w wodzie albo częściowo wyniesione powyżej powierzchnię. H. mają słabo wykształcony mechanizm korzeniowy i słabo rozwinięte tkanki mechaniczne i przewodzące hodowla.
Co znaczy Hormon Uwalniający Hormon Luteinizujący:
Słownik hormony zwierzęce hodowla.
  • Dodano:
  • Autor: