immunosupresja definicja
Co to jest immunosupresja. Wyjaśnienie umiejętności wytworzenia odpowiedzi immunologicznej w.

Czy przydatne?

Co to jest immunosupresja

Co oznacza IMMUNOSUPRESJA: powstrzymanie umiejętności wytworzenia odpowiedzi immunologicznej w organizmie. Może być efektem napromieniowania, podania surowicy antylimfocytarnej albo środków farmakologicznych blokujących syntezę przeciwciał. Środki immunosupresyjne mogą w różnym stopniu uszkadzać układ krwiotwórczy. W praktyce, na przykład przy leczeniu białaczki, służące jest naświetlanie promieniami jonizującymi; celem takiego zabiegu jest zniszczenie możliwie największej ilości komórek białaczkowych i pomniejszenie odpowiedzi na służący po naświetlaniu przeszczep szpiku kostnego

Czym jest immunosupresja znaczenie w Słownik biologia I .

Co znaczy Istota Szara:
Słownik mózg immunosupresja.
Co znaczy Inteligencja:
Słownik rozumienia, przyswajania i kojarzenia faktów na podstawie zdarzeń zachodzących w środowisku. U zwierząt i. uzależniona jest od stopnia rozwoju filogenetycznego. Najwyższy poziom osiąga u naczelnych immunosupresja.
Co znaczy Inercja:
Słownik stan nieaktywności fizjologicznej, na przykład nieaktywność genów w pewnych obszarach heterochromatyny immunosupresja.
Co znaczy In Situ:
Słownik w miejscu, na miejscu, w pierwotnym położeniu; dotyczy na przykład miejsca syntezy określonego związku immunosupresja.
Co znaczy Interkalarny:
Słownik narastający w innym miejscu niż stożek wzrostu; dotyczy między innymi: 1) warstw merystemów wstawowych, a więc interkalarnych ( merystemy) ułożonych między tkanką stałą i wykazujących tendencje immunosupresja.
  • Dodano:
  • Autor: