interferon definicja
Co to jest interferon. Wyjaśnienie wytwarzana poprzez leukocyty ( krew) i komórki pokrewne w.

Czy przydatne?

Co to jest interferon

Co oznacza INTERFERON: substancja białkowa wytwarzana poprzez leukocyty ( krew) i komórki pokrewne w odpowiedzi na infekcje wirusowe. I. powstrzymuje namnażanie się wirusów, nie wykazując w relacji do nich żadnej swoistości (tzn. działa na wszystkie typy). Liczba wyprodukowanego poprzez komórkę i. jest wystarczająca do uodpornienia jej na infekcje wirusowe. Synteza i., prócz wirusów, może być indukowana także poprzez wybrane bakterie, pierwotniaki i antybiotyki. Przez wzgląd na powyższym te ostatnie (na przykład statolon) próbuje się wykorzystywać w leczeniu chorób wirusowych

Czym jest interferon znaczenie w Słownik biologia I .

Co znaczy Immunoglobuliny:
Słownik zróżnicowanych białek osocza syntetyzowanych poprzez limfocyty i pełniących rolę przeciwciał. Cząsteczki większości i. składają się z dwóch par jednakowych łańcuchów (lekkich i ciężkich). W każdej interferon.
Co znaczy Ichtiologia:
Słownik dział zoologii; edukacja obejmująca całokształt wiedzy na temat ryb (Pisces interferon.
Co znaczy Imprinting:
Słownik kręgowców wyższych (ptaki, ssaki) sposób uczenia się przejawiany we inicjalnym okresie życia. Młode osobniki w krótkim, ściśle określonym czasie po urodzeniu uczą się rozpoznawać pierwszy poruszający interferon.
Co znaczy Impuls Nerwowy:
Słownik zmiana w stanie nerwów albo mięśni spowodowana działaniem bodźca i przekazywana na drodze przewodnictwa nerwowego interferon.
Co znaczy Izolacja:
Słownik zamiany genów między przedstawicielami dwóch populacji. a) i. geograficzna - wywołana przestrzennym odgraniczeniem populacji; b) i. rozrodcza (płciowa, reprodukcyjna) jest efektem wytworzenia barier interferon.
  • Dodano:
  • Autor: