introny definicja
Co to jest introny. Wyjaśnienie sekwencje nukleotydów w DNA; nie zawierają informacji o kolejności.

Czy przydatne?

Co to jest introny

Co oznacza INTRONY: niekodujące sekwencje nukleotydów w DNA; nie zawierają informacji o kolejności aminokwasów w syntetyzowanym łańcuchu polipeptydowym ( białka). W procesie transkrypcji i. przepisywane są z DNA na RNA, a następnie wycinane przy udziale enzymów, wskutek czego powstają funkcjonalne cząsteczki RNA. Zobacz także: egzony

Czym jest introny znaczenie w Słownik biologia I .

Co znaczy Immunoelektroforeza:
Słownik białek na podstawie ich właściwości elektroforetycznych i immunologicznych. Etap wstępna bazuje na rozdzieleniu białek przy wykorzystaniu elektroforezy; w następnym etapie białka poddawane są introny.
Co znaczy Integracja Ekologiczna:
Słownik zespolenie wszystkich przedmiotów wchodzących w skład biocenozy jako części dostosowanych do siebie i powiązanych określonymi zależnościami introny.
Co znaczy Insulina:
Słownik hormony zwierzęce introny.
Co znaczy Imprinting:
Słownik kręgowców wyższych (ptaki, ssaki) sposób uczenia się przejawiany we inicjalnym okresie życia. Młode osobniki w krótkim, ściśle określonym czasie po urodzeniu uczą się rozpoznawać pierwszy poruszający introny.
Co znaczy In Vitro:
Słownik poza ustrojem; dotyczy mechanizmów biologicznych albo reakcji zachodzących w komórkach albo tkankach hodowanych poza organizmem introny.
  • Dodano:
  • Autor: