jądra definicja
Co to jest jądra. Wyjaśnienie rozrodcze odpowiedzialne za wytwarzanie plemników. Występują u.

Czy przydatne?

Co to jest jądra

Co oznacza JĄDRA: męskie gruczoły rozrodcze odpowiedzialne za wytwarzanie plemników. Występują u zwierząt tkankowych. U jamochłonów (Coelenterata) nie mają własnych dróg wyprowadzających, u pozostałych zwierząt od j. odchodzą nasieniowody ( układ rozrodczy bezkręgowców, układ rozrodczy kręgowców). U kręgowców j. zrastają się z najądrzem. Plemniki powstają w pęcherzykach albo kanalikach nasiennych j. Męskie hormony płciowe (androgeny) wydzielane są poprzez komórki śródmiąższowe (u ryb kostnoszkieletowych, płazów bezogonowych i gadów z wyłączeniem żółwi) albo komórki śródmiąższowe Leydiga (u wyższych kręgowców - ptaków i ssaków). W j. płazów ogoniastych i żółwi typowe komórki śródmiąższowe nie występują. Rolę gruczołu dokrewnego spełniają u nich komórki graniczne, budujące ścianki pęcherzyków nasiennych. Dodatkowym źródłem androgenów są prawdopodobnie odżywcze komórki Sertoliego

Czym jest jądra znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jądro Stacjonarne:
Słownik koniugacja jądra.
Co znaczy Jarowanie:
Słownik jaryzacja jądra.
Co znaczy Jelitodyszne:
Słownik bezkręgowych, zaliczana do typu przedstrunowców (Protochordata). Ciało j. pokryte jest jednowarstwowym nabłonkiem, ma kształt robakowaty i złożone jest z ryjka, kołnierza i tułowia. Cechami budowy j jądra.
Co znaczy Jajorodność:
Słownik forma rozrodu płciowego polegająca na rozwoju jaja w środowisku zewnętrznym, po opuszczeniu dróg rodnych samicy jądra.
Co znaczy Jady Bakteryjne:
Słownik toksyny jądra.
  • Dodano:
  • Autor: