izolecytalne jaja definicja
Co to jest jaja izolecytalne. Wyjaśnienie komórka jajowa. Co znaczy IZOLECYTALNE JAJA definicja.

Czy przydatne?

Co to jest jaja izolecytalne

Co oznacza JAJA IZOLECYTALNE: komórka jajowa

Czym jest jaja izolecytalne znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jądro Komórkowe:
Słownik charakterystyczna dla komórek eukariontów. Stanowi ośrodek zarządzający procesami zachodzącymi w komórce. Od cytoplazmy oddzielona jest błoną jądrową. W obrębie j.k. zlokalizowane jest jąderko. W jaja izolecytalne.
Co znaczy Jaszczurki:
Słownik do gromady gadów (Reptilia) i rzędu łuskonośnych (Squamata). Prymitywne j. reprezentowane są poprzez formy czteronożne, od których wywodzą się formy beznogie. Ciało j. zakończone jest różnie jaja izolecytalne.
Co znaczy Jednopienność:
Słownik rozdzielnopłciowości obserwowany u roślin; charakteryzuje się występowaniem na tym samym osobniku kwiatów kobiecych (owocolistkowych) i męskich (pręcikowych). Do roślin jednopiennych należą między jaja izolecytalne.
Co znaczy Jama Szpikowa:
Słownik przestrzeń wypełniona szpikiem kostnym, występująca w kręgach, mostku, żebrach, trzonach kości długich i niektórych kościach czaszki jaja izolecytalne.
Co znaczy Jednoliścienne:
Słownik obrębie podgromady okrytozalążkowych (Angiospermae), wytwarzających zarodki z jednym liścieniem. J. mają liście równowąskie, bez ogonka, o unerwieniu równoległym, korzenie wiązkowe, kwiaty jaja izolecytalne.
  • Dodano:
  • Autor: