ciała jama definicja
Co to jest jama ciała. Wyjaśnienie organizmie ograniczona listkami zarodkowymi, powstająca w.

Czy przydatne?

Co to jest jama ciała

Co oznacza JAMA CIAŁA: przestrzeń w organizmie ograniczona listkami zarodkowymi, powstająca w okresie rozwoju zarodkowego. J.c. otoczona jest powłokami ciała, w jej obrębie zawieszone są poszczególne narządy. W zależności od metody powstawania wyróżnia się kilka typów j.c.: blastocel, celomę, hemocel, miksocel. Zobacz także: schizocelia

Czym jest jama ciała znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jądro Migrujące:
Słownik koniugacja jama ciała.
Co znaczy Jednokomórkowce:
Słownik eukarionty, których ciało zbudowane jest z jednej komórki. Do j. należą wszystkie pierwotniaki (Protozoa) i wybrane glony (Algae jama ciała.
Co znaczy Jama Gębowa:
Słownik przewodu pokarmowego, zaczynająca się otworem gębowym i przechodząca w gardziel albo przełyk. J.g. tworzy rozszerzenie, w którego obrębie mogą występować narządy wykorzystywane do rozdrabniania i jama ciała.
Co znaczy Jaryzacja:
Słownik zachodzących w roślinach pod działaniem niskiej temperatury, wpływających na tempo rozwoju i kwitnienie roślin; warunkuje kwitnienie i wytworzenie nasion u niemal wszystkich gatunków roślin jama ciała.
Co znaczy Jaszczurki:
Słownik do gromady gadów (Reptilia) i rzędu łuskonośnych (Squamata). Prymitywne j. reprezentowane są poprzez formy czteronożne, od których wywodzą się formy beznogie. Ciało j. zakończone jest różnie jama ciała.
  • Dodano:
  • Autor: