jednoliścienne definicja
Co to jest jednoliścienne. Wyjaśnienie obrębie podgromady okrytozalążkowych (Angiospermae.

Czy przydatne?

Co to jest jednoliścienne

Co oznacza JEDNOLIŚCIENNE: klasa roślin w obrębie podgromady okrytozalążkowych (Angiospermae), wytwarzających zarodki z jednym liścieniem. J. mają liście równowąskie, bez ogonka, o unerwieniu równoległym, korzenie wiązkowe, kwiaty najczęściej trzykrotne. W budowie anatomicznej łodygi zaznacza się równomierne ułożenie wiązek przewodzących. Przewarzająca część przedstawicieli j. to rośliny zielne charakteryzujące się brakiem przyrostu wtórnego na grubość

Czym jest jednoliścienne znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jama Nosowa:
Słownik u kręgowców czworonożnych: przednia część dróg oddechowych; przestrzeń kontaktująca się z jamą gębową i ze środowiskiem zewnętrznym. W obrębie j.n. zlokalizowany jest narząd węchu jednoliścienne co to jest.
Co znaczy Jama Ciała:
Słownik organizmie ograniczona listkami zarodkowymi, powstająca w okresie rozwoju zarodkowego. J.c. otoczona jest powłokami ciała, w jej obrębie zawieszone są poszczególne narządy. W zależności od metody jednoliścienne definicja.
Co znaczy Jaja Mezolecytalne:
Słownik komórka jajowa jednoliścienne co znaczy.
Co znaczy Jady Bakteryjne:
Słownik toksyny jednoliścienne słownik.
Co znaczy Jądro Komórkowe:
Słownik charakterystyczna dla komórek eukariontów. Stanowi ośrodek zarządzający procesami zachodzącymi w komórce. Od cytoplazmy oddzielona jest błoną jądrową. W obrębie j.k. zlokalizowane jest jąderko. W jednoliścienne znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: