jelitodyszne definicja
Co to jest jelitodyszne. Wyjaśnienie bezkręgowych, zaliczana do typu przedstrunowców (Protochordata.

Czy przydatne?

Co to jest jelitodyszne

Co oznacza JELITODYSZNE: gromada zwierząt bezkręgowych, zaliczana do typu przedstrunowców (Protochordata). Ciało j. pokryte jest jednowarstwowym nabłonkiem, ma kształt robakowaty i złożone jest z ryjka, kołnierza i tułowia. Cechami budowy j. nawiązują do szkarłupni (Echinodermata) i strunowców (Chordata). Zapłodnienie zewnętrzne; w rozwoju większości gatunków występuje larwa zw. tornarią. Przedstawiciele j. żyją na dnie morza

Czym jest jelitodyszne znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jodopsyna:
Słownik barwnik wzrokowy występujący w czopkach siatkówki oka; ulega rozkładowi w obecności promieni świetlnych. J. jest syntetyzowana (odbudowywana) przy bardzo słabym natężeniu światła albo przy jelitodyszne.
Co znaczy Jajożyworodność:
Słownik jajorodności; forma rozrodu płciowego polegająca na wydłużonym okresie rozwoju jaja w drogach rodnych samicy. Konsekwencją j. jest opuszczenie osłon jajowych poprzez osobniki młode wewnątrz organizmu jelitodyszne.
Co znaczy Jajniki:
Słownik rozrodcze występujące w formie parzystej albo nieparzystej u zwierząt tkankowych i produkujące komórki jajowe. U polipów stułbiopławów (Hydrozoa) j. pojawiają się okresowo jako uwypuklenia ektodermy jelitodyszne.
Co znaczy Jura:
Słownik ery i okresy geologiczne jelitodyszne.
Co znaczy Jaja Telolecytalne:
Słownik komórka jajowa jelitodyszne.
  • Dodano:
  • Autor: