jesiotrowate definicja
Co to jest jesiotrowate. Wyjaśnienie podgromady ryb kostnopromienistych (Actinopterygii). Obejmują.

Czy przydatne?

Co to jest jesiotrowate

Co oznacza JESIOTROWATE: rząd ryb z podgromady ryb kostnopromienistych (Actinopterygii). Obejmują jesiotry (Acipenseridae) i wiosłonose (Polyodontidae). Szkielet prawie kompletnie chrzęstny, dobrze zachowana struna grzbietowa, głowa z wysuniętym ku przodowi dziobem, otwór gębowy zlokalizowany po stronie brzusznej, skóra naga albo z pięcioma rzędami łusek kostnych, płetwa ogonowa niesymetryczna (heterocerkalna). Do przedstawicieli j. należą między innymi jesiotr zachodni (Acipenser sturio) - gatunek, który uległ niemal całkowitej zagładzie w Europie (Ryc. 27), sterlet (Acipenser ruthenus), występujący w rzekach należących do zlewisk M. Czarnego i M. Kaspijskiego, i żyjąca w dorzeczu Amuru kaługa (Huso dauricus)

Czym jest jesiotrowate znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jajorodność:
Słownik forma rozrodu płciowego polegająca na rozwoju jaja w środowisku zewnętrznym, po opuszczeniu dróg rodnych samicy jesiotrowate.
Co znaczy Jednoliścienne:
Słownik obrębie podgromady okrytozalążkowych (Angiospermae), wytwarzających zarodki z jednym liścieniem. J. mają liście równowąskie, bez ogonka, o unerwieniu równoległym, korzenie wiązkowe, kwiaty jesiotrowate.
Co znaczy Jeżowce:
Słownik szkarłupni (Echinodermata). J. zamieszkują strefy denne w morzach o wysokim zasoleniu. Ciało kształtu kulistego, pokryte licznymi kolcami wapiennymi. Na spodniej stronie ciała występuje biegun jesiotrowate.
Co znaczy Jednostka Ruchowa:
Słownik zespół włókien mięśniowych wspólnie z unerwiającą je komórką jesiotrowate.
Co znaczy Jaja Mezolecytalne:
Słownik komórka jajowa jesiotrowate.
  • Dodano:
  • Autor: