jodopsyna definicja
Co to jest jodopsyna. Wyjaśnienie barwnik wzrokowy występujący w czopkach siatkówki oka; ulega.

Czy przydatne?

Co to jest jodopsyna

Co oznacza JODOPSYNA: wrażliwy na światło barwnik wzrokowy występujący w czopkach siatkówki oka; ulega rozkładowi w obecności promieni świetlnych. J. jest syntetyzowana (odbudowywana) przy bardzo słabym natężeniu światła albo przy całkowitym braku dostępu promieni świetlnych

Czym jest jodopsyna znaczenie w Słownik biologia J .

Co znaczy Jelitodyszne:
Słownik bezkręgowych, zaliczana do typu przedstrunowców (Protochordata). Ciało j. pokryte jest jednowarstwowym nabłonkiem, ma kształt robakowaty i złożone jest z ryjka, kołnierza i tułowia. Cechami budowy j jodopsyna.
Co znaczy Jajeczkowanie:
Słownik pęcherzyka Graafa ( jajniki) i wydalania komórki jajowej z jajnika do jajowodu. U człowieka j. zachodzi w 14.-15. dniu cyklu menstruacyjnego. J. jest procesem regulowanym hormonalnie poprzez hormony jodopsyna.
Co znaczy Jeżowce:
Słownik szkarłupni (Echinodermata). J. zamieszkują strefy denne w morzach o wysokim zasoleniu. Ciało kształtu kulistego, pokryte licznymi kolcami wapiennymi. Na spodniej stronie ciała występuje biegun jodopsyna.
Co znaczy Jama Płaszczowa:
Słownik mięczaków (Mollusca) przestrzeń ograniczona fałdem ściany ciała, rozrastającym się od strony grzbietowej, ścianą worka trzewiowego i niekiedy ścianą nogi. Ściany j.p. są silnie unaczynione i mogą jodopsyna.
Co znaczy Jabłko:
Słownik owoc jodopsyna.
  • Dodano:
  • Autor: