definicja
Co to jest kał. Wyjaśnienie resztki pokarmu usuwane do środowiska zewnętrznego poprzez otwór.

Czy przydatne?

Co to jest kał

Co oznacza KAŁ: nie strawione resztki pokarmu usuwane do środowiska zewnętrznego poprzez otwór odbytowy. W skład k. wchodzą między innymi celuloza, skrobia, tłuszcze, leukocyty, kwas moczowy, śluz, barwniki żółciowe, metale ciężkie i bakterie. Zobacz także: jelito

Czym jest kał znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kariokineza:
Słownik komórkowego na dwa jądra potomne. W procesie mitozy prowadzi do wytworzenia dwóch jąder potomnych o diploidalnej liczbie chromosomów (k. somatyczna), w procesie mejozy efektem podziału są jądra o kał co znaczy.
Co znaczy Konwergencja:
Słownik budowie organizmów reprezentujących odległe ekipy systematyczne. Wynika z przystosowania do zbliżonych warunków środowiskowych. Odpowiednikiem k. w środowisku wodnym są podobieństwa w kształcie ciała kał krzyżówka.
Co znaczy Klasa:
Słownik kategoria systematyczna kał co to jest.
Co znaczy Korzenie Oddechowe:
Słownik korzeni podziemnych wyrastające powyżej powierzchnię podłoża i wykorzystywane do pobierania tlenu. Powietrze wnikające do k.o. przekazywane jest przez mechanizm kanalików miękiszu powietrznego do kał słownik.
Co znaczy Kutykula:
Słownik przepuszczalna dla wody i powietrza, tworzona poprzez polimer kwasów tłuszczowych, kutynę, na zewnętrznej powierzchni komórek skórki roślin; 2) oskórek - wydzielina komórek tkanki nabłonkowej kał czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: