azar kala definicja
Co to jest kala-azar. Wyjaśnienie poprzez występującego w płd. Europie, Azji Środkowej i w Indiach.

Czy przydatne?

Co to jest kala-azar

Co oznacza KALA-AZAR: choroba wywoływana poprzez występującego w płd. Europie, Azji Środkowej i w Indiach wiciowca Leishmania donovani; przenoszona na człowieka poprzez muchówki odżywiające się krwią. Do podstawowych objawów towarzyszących k.-a. należą: zwiększenie wątroby i śledziony, gorączka, anemia; nie leczona prowadzi do śmierci. Zobacz także: leiszmanioza

Czym jest kala-azar znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kosmki Jelitowe:
Słownik wewnętrznej ściany jelita cienkiego ptaków i ssaków. Zawierają naczynia krwionośne i naczynia limfatyczne. Zwiększają powierzchnię chłonną jelita. U człowieka k.j. osiągają około 1 mm długości kala-azar.
Co znaczy Krzywica:
Słownik choroba spowodowana niedoborem wit. D. Występuje u osobników młodych. Bazuje na zaburzeniach procesu mineralizacji kości w konsekwencji obniżonej absorpcji wapnia i fosforu kala-azar.
Co znaczy Korelacja:
Słownik niektórymi cechami budowy i funkcjami organizmów żywych, na przykład zależność między pneumatycznym charakterem kości a zdolnością do lotu u ptaków. Zasada k. sformułowana poprzez Cuviera G. znalazła kala-azar.
Co znaczy Kresomózgowie:
Słownik mózg kala-azar.
Co znaczy Kijanka:
Słownik bezogonowych (Anura); żyje w środowisku wodnym. W pierwszym etapie rozwoju narządem oddechowym są skrzela zewnętrzne; potem wykształcają się skrzela wewnętrzne, pojawia się ogon i palczaste kończyny kala-azar.
  • Dodano:
  • Autor: