promienty kanał definicja
Co to jest kanał promienisty. Wyjaśnienie pokarmowo-naczyniowego (gastro-waskularnego) jamochłonów.

Czy przydatne?

Co to jest kanał promienisty

Co oznacza KANAŁ PROMIENISTY: kanał układu pokarmowo-naczyniowego (gastro-waskularnego) jamochłonów (Coelenterata). U rozmaitych gatunków występuje zróżnicowana liczba kanałów nie rozgałęzionych i kanałów rozgałęzionych odchodzących promieniście od kieszeni żołądkowych i łączących się z kanałem okrężnym

Czym jest kanał promienisty znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kręgosłup:
Słownik kręgowców, złożona z ruchomo połączonych i szeregowo zestawionych kręgów. U kręgoustych (Cyclostomata) właściwy k. nie występuje. U ryb dwudysznych (Dipnoi) i jesiotrowatych (Acipenseriformes) k kanał promienisty.
Co znaczy Kora Pierwotna:
Słownik położonych między skórką a walcem osiowym w młodych łodygach i korzeniach roślin. Zasadniczą część k.p. stanowi miękisz. Na zewnątrz od tkanki miękiszowej może występować tkanka wzmacniająca kanał promienisty.
Co znaczy Korzenie Oddechowe:
Słownik korzeni podziemnych wyrastające powyżej powierzchnię podłoża i wykorzystywane do pobierania tlenu. Powietrze wnikające do k.o. przekazywane jest przez mechanizm kanalików miękiszu powietrznego do kanał promienisty.
Co znaczy Kutner:
Słownik tworzona na powierzchni skórki poprzez martwe włoski epidermalne, wypełnione powietrzem i mające srebrzyste zabarwienie. K., tworząc warstwę o wyższym stężeniu pary wodnej niż w powietrzu kanał promienisty.
Co znaczy Komórki Sertoliego:
Słownik jądra kanał promienisty.
  • Dodano:
  • Autor: