kariogamia definicja
Co to jest kariogamia. Wyjaśnienie opierający na zlewaniu się haploidalnych jąder komórki jajowej i.

Czy przydatne?

Co to jest kariogamia

Co oznacza KARIOGAMIA: mechanizm opierający na zlewaniu się haploidalnych jąder komórki jajowej i plemnika; zachodzi w ostatniej fazie zapłodnienia

Czym jest kariogamia znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Karłowatość:
Słownik dla danego gatunku wymiary ciała osobników dorosłych. K. może być spowodowana niepoprawną gospodarką hormonalną, na przykład zmniejszonym wydzielaniem somatotropiny w okresie wzrostu kośćca. Zobacz kariogamia.
Co znaczy Kolonia:
Słownik organizmów należących do tego samego gatunku, połączonych ze sobą i tworzących funkcjonalną całość. Organizmy wchodzące w skład k. mogą być jednakowe albo zróżnicowane pod względem morfologicznym i kariogamia.
Co znaczy Kserofile:
Słownik organizmy przystosowane do życia w środowisku suchym; charakteryzują się oszczędną gospodarką wodną; k. są wybrane owady, pajęczaki, gady, ssaki; w odniesieniu do roślin służący jest termin kserofity kariogamia.
Co znaczy Kłos:
Słownik kwiatostany kariogamia.
Co znaczy Kostnienie:
Słownik wytwarzania tkanki kostnej. Może zachodzić na podłożu słabo wyspecjalizowanej tkanki łącznej albo wskutek przekształcenia tkanki chrzęstnej. W pierwszym przypadku tworzone są kości pokrywowe, w kariogamia.
  • Dodano:
  • Autor: