karłowatość definicja
Co to jest karłowatość. Wyjaśnienie dla danego gatunku wymiary ciała osobników dorosłych. K. może.

Czy przydatne?

Co to jest karłowatość

Co oznacza KARŁOWATOŚĆ: mniejsze niż typowe dla danego gatunku wymiary ciała osobników dorosłych. K. może być spowodowana niepoprawną gospodarką hormonalną, na przykład zmniejszonym wydzielaniem somatotropiny w okresie wzrostu kośćca. Zobacz także: kretynizm

Czym jest karłowatość znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kolagen:
Słownik ekipy skleroprotein; występuje w tkance łącznej. Cząsteczki k. zbudowane są z trzech łańcuchów polipeptydowych, spiralnie zwiniętych i połączonych wiązaniami wodorowymi. K. jest odporny na działanie karłowatość.
Co znaczy Kręgi:
Słownik kręgosłup karłowatość.
Co znaczy Kwas Pirogronowy:
Słownik pośredni przemian zachodzących w organizmie. Powstaje między innymi wskutek odwodorowania kwasu mlekowego i dekarboksylacji kwasu szczawiooctowego. K.p. jest także wytworem pośrednim procesu karłowatość.
Co znaczy Kwas Moczowy:
Słownik azotowych produktów wydalniczych, wydalany poprzez owady, ślimaki lądowe, gady i ptaki. Tworzy bezbarwne kryształy; z racji na słabą rozpuszczalność w wodzie wytrąca się w formie osadu po karłowatość.
Co znaczy Kladogeneza:
Słownik zmiany zachodzące w postępie ewolucyjnym, opierające na dzieleniu i różnicowaniu się populacji i prowadzące do wyodrębnienia się nowego taksonu karłowatość.
  • Dodano:
  • Autor: