karotenoidy definicja
Co to jest karotenoidy. Wyjaśnienie pochodzenia roślinnego, żółte, czerwone albo pomarańczowe.

Czy przydatne?

Co to jest karotenoidy

Co oznacza KAROTENOIDY: barwniki pochodzenia roślinnego, żółte, czerwone albo pomarańczowe, występujące zarówno w tkankach roślinnych, jak i zwierzęcych. Pod względem chemicznym k. są terpenami. U roślin obecne w chloroplastach i plastydach. Nadają barwę kwiatom, owocom, a w razie zaniku chlorofilu także liściom. Do k. należą karoteny i ksantofile

Czym jest karotenoidy znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kretynizm:
Słownik wrodzoną niedoczynnością tarczycy. Przejawia się w karłowatości spowodowanej opóźnionym postępem fizycznym i psychicznym i obniżonym metabolizmem. Inicjalne, zapoczątkowane w młodym wieku, podawanie karotenoidy.
Co znaczy Krzywa Przeżywalności:
Słownik śmiertelności osobników w populacji, przedstawiony w formie graficznej. Oś X k.p. jest osią wieku, na osi Y odkładana jest liczba osobników przeżywających. K.p. kreślona jest w celu zobrazowania karotenoidy.
Co znaczy Kopulacja:
Słownik dwóch osobników odmiennej płci albo osobników hermafrodytycznych w celu przekazania komórek rozrodczych. Mechanizm poprzedzający zapłodnienie komórki jajowej poprzez plemniki; 2) u pierwotniaków karotenoidy.
Co znaczy Koprofile:
Słownik organizmy rozwijające się na odchodach zwierzęcych. K. są między innymi wybrane grzyby i bakterie karotenoidy.
Co znaczy Kataliza Enzymatyczna:
Słownik reakcji chemicznej pod wpływem katalizatorów, jakimi są enzymy wpływające na przewarzająca część reakcji chemicznych zachodzących w organizmach żywych. W odróżnieniu do katalizatorów niebiałkowych karotenoidy.
  • Dodano:
  • Autor: