kataliza definicja
Co to jest kataliza. Wyjaśnienie zwolnienie szybkości reakcji pod wpływem katalizatorów; wyróżnia.

Czy przydatne?

Co to jest kataliza

Co oznacza KATALIZA: przyspieszenie albo zwolnienie szybkości reakcji pod wpływem katalizatorów; wyróżnia się k. homogeniczną (jednofazową), gdy katalizator i układ reagujący tworzą jedną fazę (na przykład fazę gazową) i k. heterogeniczną (wielofazową), gdy katalizator tworzy odrębną fazę

Czym jest kataliza znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kala-Azar:
Słownik poprzez występującego w płd. Europie, Azji Środkowej i w Indiach wiciowca Leishmania donovani; przenoszona na człowieka poprzez muchówki odżywiające się krwią. Do podstawowych objawów towarzyszących kataliza.
Co znaczy Kretynizm:
Słownik wrodzoną niedoczynnością tarczycy. Przejawia się w karłowatości spowodowanej opóźnionym postępem fizycznym i psychicznym i obniżonym metabolizmem. Inicjalne, zapoczątkowane w młodym wieku, podawanie kataliza.
Co znaczy Kiełkowanie Hipogeiczne:
Słownik kiełkowanie nasion, gdzie wydłuża się część nadliścieniowa epikotyl. U tych nasion liścienie pozostają w glebie, a powyżej jej powierzchnię wydostaje się jedynie epikotyl, czerpiąc początkowo kataliza.
Co znaczy Kwasy Nukleinowe:
Słownik składniki nukloproteidów. Wchodzą w skład jąder komórkowych i cytoplazmy. Po raz pierwszy wyizolowane zostały w 1869 poprzez F. Mieschera z jąder komórek wydzieliny ropnej. Są polimerami powiązanych kataliza.
Co znaczy Kora Mózgowa:
Słownik mózg kataliza.
  • Dodano:
  • Autor: