katastrofizm definicja
Co to jest katastrofizm. Wyjaśnienie poprzez Cuviera G., rozpowszechniona w XIX w.; głosiła, że.

Czy przydatne?

Co to jest katastrofizm

Co oznacza KATASTROFIZM: teoria sformułowana poprzez Cuviera G., rozpowszechniona w XIX w.; głosiła, że poszczególne epoki geologiczne oddzielone były katastrofami, w trakcie których zniszczeniu ulegały organizmy żywe. W następnych epokach musiały być one stwarzane od nowa; k. tłumaczył w ten sposób odrębność znanych form kopalnych. Został wyparty poprzez teorię ewolucji ( ewolucja)

Czym jest katastrofizm znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kazeina:
Słownik ekipy fosfoproteidów; występuje w mleku w formie łatwo rozpuszczalnej soli wapniowej; jest białkiem pełnowartościowym (zawiera wszystkie aminokwasy).Wytrąca się pod wpływem działania kwasu albo katastrofizm co znaczy.
Co znaczy Kladogeneza:
Słownik zmiany zachodzące w postępie ewolucyjnym, opierające na dzieleniu i różnicowaniu się populacji i prowadzące do wyodrębnienia się nowego taksonu katastrofizm krzyżówka.
Co znaczy Kwiat:
Słownik związany z rozmnażaniem płciowym. Jest skróconym i przekształconym pędem wyrastającym z kąta liścia przykwiatowego, tak zwany przysadki. Złożona jest z dna kwiatowego, okwiatu (okrywy kwiatowej katastrofizm co to jest.
Co znaczy Komórki Purkyněgo:
Słownik bardzo spore neurony kojarzeniowe móżdżku, zaopatrzone w liczne, silnie rozgałęzione dendryty katastrofizm słownik.
Co znaczy Krtań:
Słownik układu oddechowego kręgowców. U ryb dwudysznych k. wykształcona jest w formie otworu znajdującego się na brzusznej stronie przełyku i otoczonego mięśniami gładkimi. Nie zawiera przedmiotów katastrofizm czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: