katastrofizm definicja
Co to jest katastrofizm. Wyjaśnienie poprzez Cuviera G., rozpowszechniona w XIX w.; głosiła, że.

Czy przydatne?

Co to jest katastrofizm

Co oznacza KATASTROFIZM: teoria sformułowana poprzez Cuviera G., rozpowszechniona w XIX w.; głosiła, że poszczególne epoki geologiczne oddzielone były katastrofami, w trakcie których zniszczeniu ulegały organizmy żywe. W następnych epokach musiały być one stwarzane od nowa; k. tłumaczył w ten sposób odrębność znanych form kopalnych. Został wyparty poprzez teorię ewolucji ( ewolucja)

Czym jest katastrofizm znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kłącze:
Słownik podziemny, składający się z łodygi i łuskowatych, uwstecznionych liści. Może stanowić organ przetrwalnikowy i organ wykorzystywany do rozmnażania wegetatywnego. K. występuje między innymi u rabarbaru katastrofizm.
Co znaczy Kwas Rybonukleinowy:
Słownik kwasów nukleinowych. Zbudowany jest z zasad purynowych (adeniny i guaniny), zasad pirymidynowych (cytozyny i uracylu), cukru ( rybozy) i kwasu fosforowego. RNA ma zwykle postać pojedynczej zwiniętej katastrofizm.
Co znaczy Karcynogeny:
Słownik czynniki rakotwórcze katastrofizm.
Co znaczy Kokon:
Słownik oprzęd katastrofizm.
Co znaczy Konkurencja:
Słownik dwóch albo więcej organizmów tego samego albo różnych gatunków, zajmujących wspólną niszę ekologiczną, o konieczne do życia czynniki (jest to pokarm, przestrzeń życiową, światło), występujące w katastrofizm.
  • Dodano:
  • Autor: