gobind khorana definicja
Co to jest Khorana Har Gobind. Wyjaśnienie pochodzenia hind.; badacz zagadnień dotyczących syntezy.

Czy przydatne?

Co to jest Khorana Har Gobind

Co oznacza KHORANA HAR GOBIND: amer. chemik pochodzenia hind.; badacz zagadnień dotyczących syntezy DNA, autor sztucznego genu, laureat Nagrody Nobla za wyjaśnienie kodu genetycznego i jego roli w syntezie białek

Czym jest Khorana Har Gobind znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kriobiologia:
Słownik komórek i tkanek na zamrożenie w temperaturach do -79C, -196C, -269C. Obniżenie temperatury skutkuje zwolnienie mechanizmów życiowych. Materiał biologiczny przechowywany jest w płynach ochronnych khorana har gobind.
Co znaczy Kanały Haversa:
Słownik tkanka kostna khorana har gobind.
Co znaczy Karoteny:
Słownik karotenoidów. Są węglowodorami. Występują najczęściej w formie mieszaniny -karotenu i -karotenu i - u glonów - -karotenu. W dojrzałych pomidorach aktualny jest czerwony likopen. K. są prowitaminami khorana har gobind.
Co znaczy Kręgowce:
Słownik Chordata) obejmujący bezszczękowce (Agnatha) i żuchwowce (Gnathostomata). Zwierzęta wtórouste, dwubocznie symetryczne, posiadające wtórną jamę ciała, a więc celomę. Szkieletem osiowym jest struna khorana har gobind.
Co znaczy Kataliza Enzymatyczna:
Słownik reakcji chemicznej pod wpływem katalizatorów, jakimi są enzymy wpływające na przewarzająca część reakcji chemicznych zachodzących w organizmach żywych. W odróżnieniu do katalizatorów niebiałkowych khorana har gobind.
  • Dodano:
  • Autor: