kielichowate definicja
Co to jest kielichowate. Wyjaśnienie bezkręgowych, do której należy około 150 gatunków. K. są.

Czy przydatne?

Co to jest kielichowate

Co oznacza KIELICHOWATE: ekipa zwierząt bezkręgowych, do której należy około 150 gatunków. K. są drobnymi (do 5 mm długości) zwierzętami zamieszkującymi w pierwszej kolejności wody słone; nieliczne gatunki żyją w wodach słodkich. Ciało kształtu kielichowatego z wieńcem czułków otaczających otwór gębowy i odbytowy. Oba otwory znajdują się na jednym biegunie; drugi biegun ciała przekształcony w łodyżkę i przytwierdzony do podłoża. Przewarzająca część gatunków żyje w koloniach, nieliczne występują pojedynczo. Rozmnażają się płciowo albo poprzez pączkowanie. Do przedstwicieli k. należą między innymi Urnatella gracilis, Pedicellina cernua. Wg niektórych zoologów k. zaliczane są do mszywiołów (Ectoprocta) albo traktowane jako osobny typ

Czym jest kielichowate znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Korzenionóżki:
Słownik jednokomórkowych, które poruszają się i odżywiają dzięki nibynóżek; pobieranie pokarmu dzieje się na drodze fagocytozy. Reprezentowane są poprzez wolno żyjące gatunki glebowe, słodkowodne i morskie i kielichowate.
Co znaczy Kifoza:
Słownik kręgosłup kielichowate.
Co znaczy Kloaka:
Słownik stek kielichowate.
Co znaczy Kieszonka Rathkego:
Słownik ektodermalny uchyłek jamy gębowej zarodków kręgowców, przekształcający się w część nabłonkową przysadki mózgowej kielichowate.
Co znaczy Komórki Barwnikowe:
Słownik chromatofory kielichowate.
  • Dodano:
  • Autor: