kijanka definicja
Co to jest kijanka. Wyjaśnienie bezogonowych (Anura); żyje w środowisku wodnym. W pierwszym etapie.

Czy przydatne?

Co to jest kijanka

Co oznacza KIJANKA: larwa płazów bezogonowych (Anura); żyje w środowisku wodnym. W pierwszym etapie rozwoju narządem oddechowym są skrzela zewnętrzne; potem wykształcają się skrzela wewnętrzne, pojawia się ogon i palczaste kończyny. Zmiany zachodzące w trakcie przeobrażenia zmierzają w kierunku przystosowania organizmu do życia na lądzie

Czym jest kijanka znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kladyzm:
Słownik sposób klasyfikacji uwzględniająca hipotezy filogenetyczne i porządkująca organizmy na podstawie kolejności oddzielania się taksonów kijanka co to jest.
Co znaczy Kostnienie:
Słownik wytwarzania tkanki kostnej. Może zachodzić na podłożu słabo wyspecjalizowanej tkanki łącznej albo wskutek przekształcenia tkanki chrzęstnej. W pierwszym przypadku tworzone są kości pokrywowe, w kijanka definicja.
Co znaczy Keratynizacja:
Słownik rogowacenie kijanka co znaczy.
Co znaczy Karoteny:
Słownik karotenoidów. Są węglowodorami. Występują najczęściej w formie mieszaniny -karotenu i -karotenu i - u glonów - -karotenu. W dojrzałych pomidorach aktualny jest czerwony likopen. K. są prowitaminami kijanka słownik.
Co znaczy Kladogeneza:
Słownik zmiany zachodzące w postępie ewolucyjnym, opierające na dzieleniu i różnicowaniu się populacji i prowadzące do wyodrębnienia się nowego taksonu kijanka znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: