kikutnice definicja
Co to jest kikutnice. Wyjaśnienie stawonogów (Arthropoda), skupiający około 500 gatunków. Zwierzęta.

Czy przydatne?

Co to jest kikutnice

Co oznacza KIKUTNICE: podtyp w obrębie stawonogów (Arthropoda), skupiający około 500 gatunków. Zwierzęta morskie. Ciało, długości 1-10 mm (wyjątkowo, u niektórych gatunków, do 6 cm), złożona jest z głowy, tułowia i odwłoka, wyposażone jest w długie odnóża lokomotoryczne. K. żyją na glonach i mszywiołach i na polipach stułbiopławów i koralowców, żywiąc się ich tkankami. W rozwoju występuje larwa sześcionoga, okresowo pasożytująca. Wg niektórych zoologów k. stanowią gromadę w obrębie podtypu szczękoczułkowców (Chelicerata). (Ryc. 28)

Czym jest kikutnice znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Karboksylazy:
Słownik enzymy kikutnice.
Co znaczy Katarakta:
Słownik 1) zaćma; choroba oczu polegająca na zmętnieniu soczewki połączonym z częściową albo całkowitą stratą wzroku; 2) próg skalny w korycie rzeki, powodujący nagły spadek wody kikutnice.
Co znaczy Królestwo:
Słownik kategoria systematyczna kikutnice.
Co znaczy Kości Pneumatyczne:
Słownik których występują jamy wypełnione powietrzem. Dlatego znacząco minimalizuje się ich ciężar. Najwięcej k.p. występuje w szkielecie ptaków (Aves). Jamy wypełnione powietrzem znajdują się w większości kikutnice.
Co znaczy Kriobiologia:
Słownik komórek i tkanek na zamrożenie w temperaturach do -79C, -196C, -269C. Obniżenie temperatury skutkuje zwolnienie mechanizmów życiowych. Materiał biologiczny przechowywany jest w płynach ochronnych kikutnice.
  • Dodano:
  • Autor: