kikutnice definicja
Co to jest kikutnice. Wyjaśnienie stawonogów (Arthropoda), skupiający około 500 gatunków. Zwierzęta.

Czy przydatne?

Co to jest kikutnice

Co oznacza KIKUTNICE: podtyp w obrębie stawonogów (Arthropoda), skupiający około 500 gatunków. Zwierzęta morskie. Ciało, długości 1-10 mm (wyjątkowo, u niektórych gatunków, do 6 cm), złożona jest z głowy, tułowia i odwłoka, wyposażone jest w długie odnóża lokomotoryczne. K. żyją na glonach i mszywiołach i na polipach stułbiopławów i koralowców, żywiąc się ich tkankami. W rozwoju występuje larwa sześcionoga, okresowo pasożytująca. Wg niektórych zoologów k. stanowią gromadę w obrębie podtypu szczękoczułkowców (Chelicerata). (Ryc. 28)

Czym jest kikutnice znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Komórki Nabłonkowo-Mięśniowe:
Słownik w ektodermie i endodermie jamochłonów (Coelenterata); okrywają ciało i wyściełają wnętrze jamy chłonąco-trawiącej. U podstawy wyposażone są w wyrostki z kurczliwymi włókienkami mięśniowymi (gładkimi kikutnice co znaczy.
Co znaczy Kalcyferol:
Słownik witaminy kikutnice krzyżówka.
Co znaczy Karoteny:
Słownik karotenoidów. Są węglowodorami. Występują najczęściej w formie mieszaniny -karotenu i -karotenu i - u glonów - -karotenu. W dojrzałych pomidorach aktualny jest czerwony likopen. K. są prowitaminami kikutnice co to jest.
Co znaczy Koleoryza:
Słownik pochewka otaczająca zawiązek korzenia w zarodkach traw. W początkowej fazie kiełkowania rośnie wspólnie z zarodkiem kikutnice słownik.
Co znaczy Kresomózgowie:
Słownik mózg kikutnice czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: