kladyzm definicja
Co to jest kladyzm. Wyjaśnienie uwzględniająca hipotezy filogenetyczne i porządkująca organizmy na.

Czy przydatne?

Co to jest kladyzm

Co oznacza KLADYZM: sposób klasyfikacji uwzględniająca hipotezy filogenetyczne i porządkująca organizmy na podstawie kolejności oddzielania się taksonów

Czym jest kladyzm znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Katastrofizm:
Słownik poprzez Cuviera G., rozpowszechniona w XIX w.; głosiła, że poszczególne epoki geologiczne oddzielone były katastrofami, w trakcie których zniszczeniu ulegały organizmy żywe. W następnych epokach kladyzm.
Co znaczy Krążkopławy:
Słownik gromada parzydełkowców (Cnidaria), licząca około 200 gatunków. K. charakteryzują się dwuwarstwową budową ciała, obecnością jamy chłonąco-trawiącej. Występują w stadiach polipa i meduzy (scyfomedyzy kladyzm.
Co znaczy Krótkopęd:
Słownik krótkich międzywęźlach; może stanowić kluczowe miejsce rozwoju liści (na przykład u sosny, modrzewia, buka) albo jedyne miejsce rozwoju kwiatów i owoców (między innymi u większości drzew owocowych kladyzm.
Co znaczy Kolenchyma:
Słownik zwarcica kladyzm.
Co znaczy Kwiat:
Słownik związany z rozmnażaniem płciowym. Jest skróconym i przekształconym pędem wyrastającym z kąta liścia przykwiatowego, tak zwany przysadki. Złożona jest z dna kwiatowego, okwiatu (okrywy kwiatowej kladyzm.
  • Dodano:
  • Autor: