nerkowy kłębuszek definicja
Co to jest kłębuszek nerkowy. Wyjaśnienie ciałka Malpighiego stanowiącego integralną część nefronu.

Czy przydatne?

Co to jest kłębuszek nerkowy

Co oznacza KŁĘBUSZEK NERKOWY: obiekt strukturalny ciałka Malpighiego stanowiącego integralną część nefronu; zlokalizowany w obrębie torebki Bowmana; utworzony poprzez pętlę tętniczych naczyń włosowatych. W konsekwencji różnicy ciśnień między k.n. a torebką Bowmana powstaje przesącz w formie moczu pierwotnego

Czym jest kłębuszek nerkowy znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kolce:
Słownik u roślin wytwory skórki i warstw bezpośrednio pod nią leżących. W przeciwieństwie od cierni nie są połączone z wnętrzem organu wiązkami przewodzącymi; w miarę łatwo się odrywają; na przykład k. róży kłębuszek nerkowy.
Co znaczy Kora Wtórna:
Słownik położonych na zewnątrz miazgi w łodygach i korzeniach roślin. Złożona jest z łyka i martwicy korkowej; w młodszych częściach roślin może zawierać fragmenty kory pierwotnej. Popularnie nazywana jest kłębuszek nerkowy.
Co znaczy Kserofity:
Słownik rośliny żyjące w środowiskach suchych; w swojej budowie wykształciły sporo cech umożliwiających przetrwanie w warunkach długotrwałej suszy; do k. należą sukulenty i sklerofity kłębuszek nerkowy.
Co znaczy Kalus:
Słownik powstaje w miejscu zranienia rośliny wskutek intensywnych podziałów komórek żywych przylegających do rany; obrasta i zasklepia ranę kłębuszek nerkowy.
Co znaczy Kielichowate:
Słownik bezkręgowych, do której należy około 150 gatunków. K. są drobnymi (do 5 mm długości) zwierzętami zamieszkującymi w pierwszej kolejności wody słone; nieliczne gatunki żyją w wodach słodkich. Ciało kłębuszek nerkowy.
  • Dodano:
  • Autor: