kolagen definicja
Co to jest kolagen. Wyjaśnienie ekipy skleroprotein; występuje w tkance łącznej. Cząsteczki k.

Czy przydatne?

Co to jest kolagen

Co oznacza KOLAGEN: białko proste z ekipy skleroprotein; występuje w tkance łącznej. Cząsteczki k. zbudowane są z trzech łańcuchów polipeptydowych, spiralnie zwiniętych i połączonych wiązaniami wodorowymi. K. jest odporny na działanie enzymów proteolitycznych; enzymem rozkładającym k. jest kolagenaza. Pod wpływem gorącej wody k. ulega denaturacji i przechodzi w żelatynę

Czym jest kolagen znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kręgowce:
Słownik Chordata) obejmujący bezszczękowce (Agnatha) i żuchwowce (Gnathostomata). Zwierzęta wtórouste, dwubocznie symetryczne, posiadające wtórną jamę ciała, a więc celomę. Szkieletem osiowym jest struna kolagen co znaczy.
Co znaczy Komplementarność Zasad Azotowych:
Słownik azotowych kwasów nukleinowych wg ustalonych reguł; w obrębie DNA adenina (A) łączy się z tyminą (T), a cytozyna (C) z guaniną (G); w RNA w miejscu tyminy występuje uracyl (U), przez wzgląd na czym w kolagen krzyżówka.
Co znaczy Kloaka:
Słownik stek kolagen co to jest.
Co znaczy Klon:
Słownik ekipa komórek albo osobników o takim samym genotypie, powstała wskutek klonowania. Zob także: kategoria systematyczna kolagen słownik.
Co znaczy Kądziołki:
Słownik przekształcone odnóża występujące na brzusznej stronie odwłoka pająków w liczbie trzech albo czterech par; w k. mają ujście gruczoły przędne, których wydzielina służy do produkcji nici pajęczej kolagen czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: