kolchicyna definicja
Co to jest kolchicyna. Wyjaśnienie związek z ekipy alkaloidów, występujący w tkankach zimowita.

Czy przydatne?

Co to jest kolchicyna

Co oznacza KOLCHICYNA: silnie toksyczny związek z ekipy alkaloidów, występujący w tkankach zimowita jesiennego. Wywołuje zaburzenia w przebiegu mitozy i mejozy. Służąca w lecznictwie. W rolnictwie używana przy produkcji odmian poliploidalnych

Czym jest kolchicyna znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Komensalizm:
Słownik polegająca na okresowym albo trwałym współżyciu dwóch organizmów reprezentujących odrębne gatunki, gdzie korzyści czerpie tylko jeden z partnerów, zw. komensalem. Dla drugiego z partnerów zależność kolchicyna co znaczy.
Co znaczy Kofaktory:
Słownik substancje niebiałkowe współdziałające w reakcjach enzymatycznych i wspomagające własną aktywnością białko; k. są między innymi ekipy prostetyczne, koenzymy (NAD, NADP, koenzym A kolchicyna krzyżówka.
Co znaczy Komórki Interstycjalne:
Słownik niezróżnicowane, mogące przekształcać się w komórki wyspecjalizowane (na przykład parzydełkowe i płciowe); mają charakter embrionalny, występują u form dorosłych; obecne między innymi w ektodermie kolchicyna co to jest.
Co znaczy Kladogram:
Słownik dendrogram obrazujący powiązania pomiędzy analizowanymi cechami albo taksonami kolchicyna słownik.
Co znaczy Kolagen:
Słownik ekipy skleroprotein; występuje w tkance łącznej. Cząsteczki k. zbudowane są z trzech łańcuchów polipeptydowych, spiralnie zwiniętych i połączonych wiązaniami wodorowymi. K. jest odporny na działanie kolchicyna czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: