folikularne komórki definicja
Co to jest komórki folikularne. Wyjaśnienie ścianę pęcherzyka jajnikowego, tworzące nabłonek.

Czy przydatne?

Co to jest komórki folikularne

Co oznacza KOMÓRKI FOLIKULARNE: komórki budujące ścianę pęcherzyka jajnikowego, tworzące nabłonek pęcherzykowy odżywiający komórkę jajową i produkujący hormony. Po uwolnieniu komórki jajowej z pęcherzyka ( jajeczkowanie) k.f. biorą udział w tworzeniu ciałka żółtego. Mają one umiejętność fagocytozy, wywołują usuwanie zdegenerowanych komórek jajowych z pęcherzyków, które nie owulowały

Czym jest komórki folikularne znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kutner:
Słownik tworzona na powierzchni skórki poprzez martwe włoski epidermalne, wypełnione powietrzem i mające srebrzyste zabarwienie. K., tworząc warstwę o wyższym stężeniu pary wodnej niż w powietrzu komórki folikularne.
Co znaczy Komórki Gwiaździste:
Słownik astrocyty komórki folikularne.
Co znaczy Kanał Półkolisty:
Słownik struktura występująca w uchu wewnętrznym (błędniku błoniastym) kręgowców. U ryb i kręgowców czworonożnych obecne są trzy k.p., u pozostałych kręgowców - dwa komórki folikularne.
Co znaczy Karcynogeny:
Słownik czynniki rakotwórcze komórki folikularne.
Co znaczy Kreacjonizm:
Słownik że stworzenie życia na ziemi było dziełem powstania, a liczba gatunków została ustalona w trakcie aktu twórczego. K. panował do czasu stworzenia teorii ewolucji organizmów. Zwolennikiem k. był komórki folikularne.
  • Dodano:
  • Autor: