mięśniowe nabłonkowo komórki definicja
Co to jest komórki nabłonkowo-mięśniowe. Wyjaśnienie w ektodermie i endodermie jamochłonów.

Czy przydatne?

Co to jest komórki nabłonkowo-mięśniowe

Co oznacza KOMÓRKI NABŁONKOWO-MIĘŚNIOWE: komórki występujące w ektodermie i endodermie jamochłonów (Coelenterata); okrywają ciało i wyściełają wnętrze jamy chłonąco-trawiącej. U podstawy wyposażone są w wyrostki z kurczliwymi włókienkami mięśniowymi (gładkimi albo poprzecznie prążkowanymi); odpowiadają za funkcje ruchowe, trawienne i obronne

Czym jest komórki nabłonkowo-mięśniowe znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Komórka:
Słownik jednostka strukturalna organizmu żywego, ograniczona błoną komórkową (u zwierząt) albo błoną i ścianą komórkową (u roślin, bakterii i grzybów). Może funkcjonować jako niezależny organizm (organizmy komórki nabłonkowo-mięśniowe co to jest.
Co znaczy Kopytne:
Słownik łożyskowych ( łożyskowce), nie stanowiąca jednostki systematycznej i obejmująca przedstawicieli kilku rzędów (parzystokopytne, nieparzystokopytne, trąbowce, góralki, syreny, mrówniki). Do k. należą komórki nabłonkowo-mięśniowe definicja.
Co znaczy Krótkopęd:
Słownik krótkich międzywęźlach; może stanowić kluczowe miejsce rozwoju liści (na przykład u sosny, modrzewia, buka) albo jedyne miejsce rozwoju kwiatów i owoców (między innymi u większości drzew owocowych komórki nabłonkowo-mięśniowe co znaczy.
Co znaczy Komórka Jajowa:
Słownik rozrodcza o haploidalnej liczbie chromosomów. Powstaje w procesie oogenezy. U zwierząt wyższych wyposażona jest w żółtko, stanowiące materiał odżywczy, i w osłonki. Liczba materiału odżywczego komórki nabłonkowo-mięśniowe słownik.
Co znaczy Konwergencja:
Słownik budowie organizmów reprezentujących odległe ekipy systematyczne. Wynika z przystosowania do zbliżonych warunków środowiskowych. Odpowiednikiem k. w środowisku wodnym są podobieństwa w kształcie ciała komórki nabłonkowo-mięśniowe znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: