żółtkowe komórki definicja
Co to jest komórki żółtkowe. Wyjaśnienie produkowane u płazińców (Plathelminthes) w jajnikach albo.

Czy przydatne?

Co to jest komórki żółtkowe

Co oznacza KOMÓRKI ŻÓŁTKOWE: komórki odżywcze produkowane u płazińców (Plathelminthes) w jajnikach albo gruczołach żółtkowych (żółtnikach). Zaopatrują zapłodnione jajo w substancje odżywcze

Czym jest komórki żółtkowe znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Korelacja:
Słownik niektórymi cechami budowy i funkcjami organizmów żywych, na przykład zależność między pneumatycznym charakterem kości a zdolnością do lotu u ptaków. Zasada k. sformułowana poprzez Cuviera G. znalazła komórki żółtkowe.
Co znaczy Kurza Ślepota:
Słownik niezdolność widzenia w półmroku. Wynika z niedoboru wit. A, wpływającej na resyntezę rodopsyny w pręcikach siatkówki oka. Opóźnienie resyntezy jest przyczyną zaburzeń widzenia komórki żółtkowe.
Co znaczy Kaloza:
Słownik glukozy czasowo pojawiający się w ścianie komórkowej. Zasklepia rurki sitowe łyka w okresie spoczynku roślin albo po utracie umiejętności przewodzenia. Powstaje również w ścianach komórek komórki żółtkowe.
Co znaczy Kompleks Antygen-Przeciwciało:
Słownik wskutek przyłączenia antygenu do przeciwciała. Specjalne struktury, tak zwany determinanty (hapteny), znajdujące się na powierzchni antygenu, łączą się z odpowiednimi, pasującymi miejscami wiązania komórki żółtkowe.
Co znaczy Kloaka:
Słownik stek komórki żółtkowe.
  • Dodano:
  • Autor: