azotowych zasad definicja
Co to jest komplementarność zasad azotowych. Wyjaśnienie azotowych kwasów nukleinowych wg.

Czy przydatne?

Co to jest komplementarność zasad azotowych

Co oznacza KOMPLEMENTARNOŚĆ ZASAD AZOTOWYCH: łączenie się zasad azotowych kwasów nukleinowych wg ustalonych reguł; w obrębie DNA adenina (A) łączy się z tyminą (T), a cytozyna (C) z guaniną (G); w RNA w miejscu tyminy występuje uracyl (U), przez wzgląd na czym w procesie transkrypcji tworzą się połączenia: A-U, T-A, G-C, C-G; w obrębie RNA adenina łączy się z uracylem, a cytozyna z guaniną

Czym jest komplementarność zasad znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Karłowatość:
Słownik dla danego gatunku wymiary ciała osobników dorosłych. K. może być spowodowana niepoprawną gospodarką hormonalną, na przykład zmniejszonym wydzielaniem somatotropiny w okresie wzrostu kośćca. Zobacz komplementarność zasad azotowych.
Co znaczy Karcynogeny:
Słownik czynniki rakotwórcze komplementarność zasad azotowych.
Co znaczy Kwas Pirogronowy:
Słownik pośredni przemian zachodzących w organizmie. Powstaje między innymi wskutek odwodorowania kwasu mlekowego i dekarboksylacji kwasu szczawiooctowego. K.p. jest także wytworem pośrednim procesu komplementarność zasad azotowych.
Co znaczy Kaloza:
Słownik glukozy czasowo pojawiający się w ścianie komórkowej. Zasklepia rurki sitowe łyka w okresie spoczynku roślin albo po utracie umiejętności przewodzenia. Powstaje również w ścianach komórek komplementarność zasad azotowych.
Co znaczy Komora Serca:
Słownik serce komplementarność zasad azotowych.
  • Dodano:
  • Autor: