azotowych zasad definicja
Co to jest komplementarność zasad azotowych. Wyjaśnienie azotowych kwasów nukleinowych wg.

Czy przydatne?

Co to jest komplementarność zasad azotowych

Co oznacza KOMPLEMENTARNOŚĆ ZASAD AZOTOWYCH: łączenie się zasad azotowych kwasów nukleinowych wg ustalonych reguł; w obrębie DNA adenina (A) łączy się z tyminą (T), a cytozyna (C) z guaniną (G); w RNA w miejscu tyminy występuje uracyl (U), przez wzgląd na czym w procesie transkrypcji tworzą się połączenia: A-U, T-A, G-C, C-G; w obrębie RNA adenina łączy się z uracylem, a cytozyna z guaniną

Czym jest komplementarność zasad znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kapsyd:
Słownik wirusy komplementarność zasad azotowych.
Co znaczy Kręgouste:
Słownik kręgowców (Vertebrata), należąca do tak zwany bezszczękowców (Agnatha), obejmująca dwa rzędy: minogokształtne (Petromyzoniformes) i śluzicokształtne (Myxiniformes). Do k. należą zwierzęta morskie i komplementarność zasad azotowych.
Co znaczy Komensalizm:
Słownik polegająca na okresowym albo trwałym współżyciu dwóch organizmów reprezentujących odrębne gatunki, gdzie korzyści czerpie tylko jeden z partnerów, zw. komensalem. Dla drugiego z partnerów zależność komplementarność zasad azotowych.
Co znaczy Kininy:
Słownik kininy zwierzęce; peptydy powstające z białek osocza krwi; uczestniczą w skurczach mięśni gładkich; 2) cytokininy, kininy roślinne; biologicznie aktywne peptydy wpływające na przyrost i podział komplementarność zasad azotowych.
Co znaczy Keratyna:
Słownik białko proste z ekipy skleroprotein. Stanowi materiał budulcowy piór, włosów, kopyt, rogów. Zawiera sporą liczba aminokwasów siarkowych komplementarność zasad azotowych.
  • Dodano:
  • Autor: