kopulacja definicja
Co to jest kopulacja. Wyjaśnienie dwóch osobników odmiennej płci albo osobników hermafrodytycznych.

Czy przydatne?

Co to jest kopulacja

Co oznacza KOPULACJA: 1) połączenie się dwóch osobników odmiennej płci albo osobników hermafrodytycznych w celu przekazania komórek rozrodczych. Mechanizm poprzedzający zapłodnienie komórki jajowej poprzez plemniki; 2) u pierwotniaków całkowite połączenie się dwóch gamet (osobników)

Czym jest kopulacja znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Komórki Interstycjalne:
Słownik niezróżnicowane, mogące przekształcać się w komórki wyspecjalizowane (na przykład parzydełkowe i płciowe); mają charakter embrionalny, występują u form dorosłych; obecne między innymi w ektodermie kopulacja co znaczy.
Co znaczy Komórki Folikularne:
Słownik ścianę pęcherzyka jajnikowego, tworzące nabłonek pęcherzykowy odżywiający komórkę jajową i produkujący hormony. Po uwolnieniu komórki jajowej z pęcherzyka ( jajeczkowanie) k.f. biorą udział w kopulacja krzyżówka.
Co znaczy Kłębuszek Malpighiego:
Słownik kłębuszek nerkowy kopulacja co to jest.
Co znaczy Karoteny:
Słownik karotenoidów. Są węglowodorami. Występują najczęściej w formie mieszaniny -karotenu i -karotenu i - u glonów - -karotenu. W dojrzałych pomidorach aktualny jest czerwony likopen. K. są prowitaminami kopulacja słownik.
Co znaczy Konwersja:
Słownik niewzajemna) zamiana odcinków chromosomów homologicznych. Zachodzi w trakcie replikacji DNA i bazuje na zmianie wzorca (łańcucha wyjściowego) do odtwarzania sekwencji nukleotydów poprzez jeden z kopulacja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: