kopytne definicja
Co to jest kopytne. Wyjaśnienie łożyskowych ( łożyskowce), nie stanowiąca jednostki systematycznej.

Czy przydatne?

Co to jest kopytne

Co oznacza KOPYTNE: ekipa ssaków łożyskowych ( łożyskowce), nie stanowiąca jednostki systematycznej i obejmująca przedstawicieli kilku rzędów (parzystokopytne, nieparzystokopytne, trąbowce, góralki, syreny, mrówniki). Do k. należą zwierzęta roślinożerne (z nielicznymi wyjątkami) o w miarę długich kończynach, skończonych kopytami albo racicami. W układzie kostnym k. zaznacza się brak obojczyków, zredukowanie kości promieniowej i strzałkowej i uwstecznienie palców nie tworzących kopyta; w uzębieniu wyraźna tendencja do straty kłów i rozwoju powierzchni trących w zębach przedtrzonowych i trzonowych

Czym jest kopytne znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kłącze:
Słownik podziemny, składający się z łodygi i łuskowatych, uwstecznionych liści. Może stanowić organ przetrwalnikowy i organ wykorzystywany do rozmnażania wegetatywnego. K. występuje między innymi u rabarbaru kopytne.
Co znaczy Kokon:
Słownik oprzęd kopytne.
Co znaczy Kolagen:
Słownik ekipy skleroprotein; występuje w tkance łącznej. Cząsteczki k. zbudowane są z trzech łańcuchów polipeptydowych, spiralnie zwiniętych i połączonych wiązaniami wodorowymi. K. jest odporny na działanie kopytne.
Co znaczy Konkurencja:
Słownik dwóch albo więcej organizmów tego samego albo różnych gatunków, zajmujących wspólną niszę ekologiczną, o konieczne do życia czynniki (jest to pokarm, przestrzeń życiową, światło), występujące w kopytne.
Co znaczy Kłos:
Słownik kwiatostany kopytne.
  • Dodano:
  • Autor: