kopytne definicja
Co to jest kopytne. Wyjaśnienie łożyskowych ( łożyskowce), nie stanowiąca jednostki systematycznej.

Czy przydatne?

Co to jest kopytne

Co oznacza KOPYTNE: ekipa ssaków łożyskowych ( łożyskowce), nie stanowiąca jednostki systematycznej i obejmująca przedstawicieli kilku rzędów (parzystokopytne, nieparzystokopytne, trąbowce, góralki, syreny, mrówniki). Do k. należą zwierzęta roślinożerne (z nielicznymi wyjątkami) o w miarę długich kończynach, skończonych kopytami albo racicami. W układzie kostnym k. zaznacza się brak obojczyków, zredukowanie kości promieniowej i strzałkowej i uwstecznienie palców nie tworzących kopyta; w uzębieniu wyraźna tendencja do straty kłów i rozwoju powierzchni trących w zębach przedtrzonowych i trzonowych

Czym jest kopytne znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kseroftalmia:
Słownik ślepota spowodowana zrogowaceniem nabłonka rogówki oka. Powstaje w konsekwencji sporych niedoborów wit. A kopytne co znaczy.
Co znaczy Kambr:
Słownik ery i okresy geologiczne kopytne krzyżówka.
Co znaczy Kielich:
Słownik kwiat kopytne co to jest.
Co znaczy Koralowce:
Słownik reprezentująca typ parzydełkowców (Cnidaria). K. żyją w wodach słonych, zwykle w strefie przydennej. Występują wyłącznie w formie polipa. Jama chłonąco-trawiąca poprzedzielana jest całkowitymi albo kopytne słownik.
Co znaczy Kutner:
Słownik tworzona na powierzchni skórki poprzez martwe włoski epidermalne, wypełnione powietrzem i mające srebrzyste zabarwienie. K., tworząc warstwę o wyższym stężeniu pary wodnej niż w powietrzu kopytne czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: