korzeń definicja
Co to jest korzeń. Wyjaśnienie najczęściej podziemny, dzięki któremu roślina przytwierdza się do.

Czy przydatne?

Co to jest korzeń

Co oznacza KORZEŃ: organ roślinny, najczęściej podziemny, dzięki któremu roślina przytwierdza się do podłoża i pobiera sole mineralne i wodę. Na szczycie k. znajduje się merystem wierzchołkowy ( merystemy) okryty czapeczką korzeniową i stanowiący strefę wzrostu korzenia. Za strefą wzrostu występuje strefa włośnikowa okryta skórką, pod którą znajduje się warstwa kory pierwotnej, odgraniczona od walca osiowego śródskórnią. Poza strefą włośnikową skórka przechodzi w podskórnię. W korzeniach wykazujących wzrost wtórny występują wtórne merystemy: kambium ( miazga) i fellogen; w procesie ich tworzenia ważną rolę odgrywa zewnętrzna partia walca osiowego, tak zwany okolnica (perycykl). W okolnicy, poza strefą wzrostu korzenia, tworzą się zawiązki korzeni bocznych. Budowa wtórna korzenia przypomina budowę łodygi. Zespół wszystkich korzeni danej rośliny tworzy mechanizm korzeniowy. mechanizm korzeniowy palowy, składający się z jednego korzenia głównego i wielu korzeni bocznych, jest powszechny u roślin nagozalążkowych i dwuliściennych. mechanizm korzeniowy wiązkowy złożona jest z wiązki korzeni o zbliżonej grubości, wyrastających u podstawy pędu i jest charakterystyczny dla jednoliściennych (Monocotyledones). (Ryc. 34) Zobacz także: włośniki, wzrost wtórny korzenia na grubość

Czym jest korzeń znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kariogamia:
Słownik mechanizm opierający na zlewaniu się haploidalnych jąder komórki jajowej i plemnika; zachodzi w ostatniej fazie zapłodnienia korzeń co znaczy.
Co znaczy Kwas Pantotenowy:
Słownik witaminy korzeń krzyżówka.
Co znaczy Komórka Nerwowa:
Słownik funkcjonalna jednostka tkanki nerwowej. Zbudowana z ciała komórki zaopatrzonego w wypustki w formie dendrytów i pojedynczego neurytu (aksonu). W miarę krótkie i rozgałęzione dendryty doprowadzają korzeń co to jest.
Co znaczy Kinetyna:
Słownik regulatory wzrostu i rozwoju roślin korzeń słownik.
Co znaczy Kwiat:
Słownik związany z rozmnażaniem płciowym. Jest skróconym i przekształconym pędem wyrastającym z kąta liścia przykwiatowego, tak zwany przysadki. Złożona jest z dna kwiatowego, okwiatu (okrywy kwiatowej korzeń czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: