korzenionóżki definicja
Co to jest korzenionóżki. Wyjaśnienie jednokomórkowych, które poruszają się i odżywiają dzięki.

Czy przydatne?

Co to jest korzenionóżki

Co oznacza KORZENIONÓŻKI: typ zwierząt jednokomórkowych, które poruszają się i odżywiają dzięki nibynóżek; pobieranie pokarmu dzieje się na drodze fagocytozy. Reprezentowane są poprzez wolno żyjące gatunki glebowe, słodkowodne i morskie i pasożyty zwierząt i roślin; do przedstawicieli k. należą między innymi ameby (Amoebina) i otwornice (Foraminifera)

Czym jest korzenionóżki znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kumaryna:
Słownik organiczna o zapachu świeżego siana, występująca między innymi w trawach, roślinach motylkowatych i baldaszkowatych. K. jest naturalnym inhibitorem kiełkowania nasion. Znajduje wykorzystanie w korzenionóżki.
Co znaczy Koenzym:
Słownik enzymy korzenionóżki.
Co znaczy Ksylem:
Słownik drewno korzenionóżki.
Co znaczy Kwas Rybonukleinowy:
Słownik kwasów nukleinowych. Zbudowany jest z zasad purynowych (adeniny i guaniny), zasad pirymidynowych (cytozyny i uracylu), cukru ( rybozy) i kwasu fosforowego. RNA ma zwykle postać pojedynczej zwiniętej korzenionóżki.
Co znaczy Korelacja:
Słownik niektórymi cechami budowy i funkcjami organizmów żywych, na przykład zależność między pneumatycznym charakterem kości a zdolnością do lotu u ptaków. Zasada k. sformułowana poprzez Cuviera G. znalazła korzenionóżki.
  • Dodano:
  • Autor: