pneumatyczne kości definicja
Co to jest kości pneumatyczne. Wyjaśnienie których występują jamy wypełnione powietrzem. Dlatego.

Czy przydatne?

Co to jest kości pneumatyczne

Co oznacza KOŚCI PNEUMATYCZNE: kości, wewnątrz których występują jamy wypełnione powietrzem. Dlatego znacząco minimalizuje się ich ciężar. Najwięcej k.p. występuje w szkielecie ptaków (Aves). Jamy wypełnione powietrzem znajdują się w większości kręgów, w miednicy, mostku, kościach ramieniowych i kruczych, kościach czaszki i niektórych żebrach. W czaszkach ssaków łożyskowych tworzą połączone z jamą nosową zatoki: szczękową, klinową i czołową

Czym jest kości pneumatyczne znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kwas Dezoksyrybonukleinowy:
Słownik kwasów nukleinowych, zbudowany z dezoksyrybonukleotydów. Zawiera zasady purynowe - adeninę i guaninę, zasady pirymidynowe - cytozynę i tyminę, cukier dezoksyrybozę) i resztę kwasu fosforowego kości pneumatyczne.
Co znaczy Klimat:
Słownik atmosferycznych, jest to temperatura, ciśnienie powietrza, wilgotność, opady, nasłonecznienie, siła wiatru, charakterystycznych dla danego obszaru i uwarunkowanych położeniem geograficznym i kości pneumatyczne.
Co znaczy Kostnienie:
Słownik wytwarzania tkanki kostnej. Może zachodzić na podłożu słabo wyspecjalizowanej tkanki łącznej albo wskutek przekształcenia tkanki chrzęstnej. W pierwszym przypadku tworzone są kości pokrywowe, w kości pneumatyczne.
Co znaczy Krążenie Wrotne:
Słownik większości kręgowców przepływanie krwi żylnej poprzez tak zwany układ wrotny. Złożona jest on z istniejących wewnątrz wątroby, nerki albo przysadki mózgowej sieci naczyń włosowatych, do których krew kości pneumatyczne.
Co znaczy Kinetochor:
Słownik obszar w obrębie centromeru chromosomu; miejsce, do którego przyczepiają się włókna wrzeciona podziałowego w trakcie mejozy albo mitozy kości pneumatyczne.
  • Dodano:
  • Autor: