pneumatyczne kości definicja
Co to jest kości pneumatyczne. Wyjaśnienie których występują jamy wypełnione powietrzem. Dlatego.

Czy przydatne?

Co to jest kości pneumatyczne

Co oznacza KOŚCI PNEUMATYCZNE: kości, wewnątrz których występują jamy wypełnione powietrzem. Dlatego znacząco minimalizuje się ich ciężar. Najwięcej k.p. występuje w szkielecie ptaków (Aves). Jamy wypełnione powietrzem znajdują się w większości kręgów, w miednicy, mostku, kościach ramieniowych i kruczych, kościach czaszki i niektórych żebrach. W czaszkach ssaków łożyskowych tworzą połączone z jamą nosową zatoki: szczękową, klinową i czołową

Czym jest kości pneumatyczne znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kwas Asparaginowy:
Słownik aminokwasy kości pneumatyczne.
Co znaczy Klasyfikacja:
Słownik mechanizm definiowania i szeregowania taksonów kości pneumatyczne.
Co znaczy Kala-Azar:
Słownik poprzez występującego w płd. Europie, Azji Środkowej i w Indiach wiciowca Leishmania donovani; przenoszona na człowieka poprzez muchówki odżywiające się krwią. Do podstawowych objawów towarzyszących kości pneumatyczne.
Co znaczy Kiełkowanie:
Słownik rozwoju rośliny zachodząca w warunkach odpowiedniej temperatury i wilgotności. Bazuje na pobieraniu wody poprzez nasienie i wznowieniu aktywności zarodka. Intensywny przyrost zarodka prowadzi do jego kości pneumatyczne.
Co znaczy Katabolizm:
Słownik zespół reakcji metabolicznych obejmujących mechanizmy rozpadu, w trakcie których uwalniana jest energia gromadzona następnie w wysokoenergetycznych związkach fosforanowych. Zobacz także: anabolizm kości pneumatyczne.
  • Dodano:
  • Autor: