pneumatyczne kości definicja
Co to jest kości pneumatyczne. Wyjaśnienie których występują jamy wypełnione powietrzem. Dlatego.

Czy przydatne?

Co to jest kości pneumatyczne

Co oznacza KOŚCI PNEUMATYCZNE: kości, wewnątrz których występują jamy wypełnione powietrzem. Dlatego znacząco minimalizuje się ich ciężar. Najwięcej k.p. występuje w szkielecie ptaków (Aves). Jamy wypełnione powietrzem znajdują się w większości kręgów, w miednicy, mostku, kościach ramieniowych i kruczych, kościach czaszki i niektórych żebrach. W czaszkach ssaków łożyskowych tworzą połączone z jamą nosową zatoki: szczękową, klinową i czołową

Czym jest kości pneumatyczne znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Krótkopęd:
Słownik krótkich międzywęźlach; może stanowić kluczowe miejsce rozwoju liści (na przykład u sosny, modrzewia, buka) albo jedyne miejsce rozwoju kwiatów i owoców (między innymi u większości drzew owocowych kości pneumatyczne co to jest.
Co znaczy Konwergencja:
Słownik budowie organizmów reprezentujących odległe ekipy systematyczne. Wynika z przystosowania do zbliżonych warunków środowiskowych. Odpowiednikiem k. w środowisku wodnym są podobieństwa w kształcie ciała kości pneumatyczne definicja.
Co znaczy Koprofile:
Słownik organizmy rozwijające się na odchodach zwierzęcych. K. są między innymi wybrane grzyby i bakterie kości pneumatyczne co znaczy.
Co znaczy Komórki Tuczne:
Słownik gruczołowe komórki tkanki łącznej wiotkiej produkujące heparynę i histydynę ( aminokwasy) i serotoninę ( hormony zwierzęce kości pneumatyczne słownik.
Co znaczy Kręgowce:
Słownik Chordata) obejmujący bezszczękowce (Agnatha) i żuchwowce (Gnathostomata). Zwierzęta wtórouste, dwubocznie symetryczne, posiadające wtórną jamę ciała, a więc celomę. Szkieletem osiowym jest struna kości pneumatyczne znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: