kosmopolita definicja
Co to jest kosmopolita. Wyjaśnienie takson) o szerokim rozprzestrzenieniu, wynikającym z sporych.

Czy przydatne?

Co to jest kosmopolita

Co oznacza KOSMOPOLITA: gatunek (albo inny takson) o szerokim rozprzestrzenieniu, wynikającym z sporych umiejętności przystosowawczych jego przedstawicieli. Charakteryzuje się zdolnością bytowania w różnych strefach klimatycznych. K. jest na przykład mucha domowa (Musca domestica)

Czym jest kosmopolita znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kostołuskie:
Słownik ganoidy chrzęstne kosmopolita.
Co znaczy Korek:
Słownik występująca w starszych częściach korzeni i łodyg; powstaje z merystemu bocznego (miazgi korkotwórczej) i zastępuje skórkę. K. jest zbudowany z martwych komórek, ściśle do siebie przylegających i kosmopolita.
Co znaczy Kinetochor:
Słownik obszar w obrębie centromeru chromosomu; miejsce, do którego przyczepiają się włókna wrzeciona podziałowego w trakcie mejozy albo mitozy kosmopolita.
Co znaczy Koniugacja:
Słownik Ciliata) i bakterii (Schizomycetes) - mechanizm płciowy opierający na krótkotrwałym połączeniu się dwóch osobników celem zamiany materiału genetycznego. U orzęsków dwa osobniki łączą się mostkiem kosmopolita.
Co znaczy Kutner:
Słownik tworzona na powierzchni skórki poprzez martwe włoski epidermalne, wypełnione powietrzem i mające srebrzyste zabarwienie. K., tworząc warstwę o wyższym stężeniu pary wodnej niż w powietrzu kosmopolita.
  • Dodano:
  • Autor: