wrotne krążenie definicja
Co to jest krążenie wrotne. Wyjaśnienie większości kręgowców przepływanie krwi żylnej poprzez tak.

Czy przydatne?

Co to jest krążenie wrotne

Co oznacza KRĄŻENIE WROTNE: występujące u większości kręgowców przepływanie krwi żylnej poprzez tak zwany układ wrotny. Złożona jest on z istniejących wewnątrz wątroby, nerki albo przysadki mózgowej sieci naczyń włosowatych, do których krew doprowadzają żyły wrotne ( żyły). K.w. najsilniej rozwinięte jest w wątrobie, do której krew doprowadzana jest żyłą wrotną wątroby, zbierającą krew z przewodu pokarmowego. Dzięki obecności rozbudowanej sieci naczyń włosowatych wątroba może pełnić funkcję filtra biologicznego i magazynu substancji energetycznych niesionych z przewodu pokarmowego. Krew z układu wrotnego wątroby zbierana jest poprzez żyłę wątrobową odprowadzającą ją do głównego tylnego naczynia żylnego

Czym jest krążenie wrotne znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Komórki Plazmatyczne:
Słownik plazmocyty krążenie wrotne.
Co znaczy Komórki Pyłowe:
Słownik makrofagi krążenie wrotne.
Co znaczy Ksenia:
Słownik rośliny ojcowskiej w tkankach (nasionach) rośliny macierzystej, stanowiących materiał wyjściowy dla pokolenia F1. K. jest efektem bezpośredniego wpływu gamety męskiej, pochodzącej z innej rośliny krążenie wrotne.
Co znaczy Kręgosłup:
Słownik kręgowców, złożona z ruchomo połączonych i szeregowo zestawionych kręgów. U kręgoustych (Cyclostomata) właściwy k. nie występuje. U ryb dwudysznych (Dipnoi) i jesiotrowatych (Acipenseriformes) k krążenie wrotne.
Co znaczy Kłos:
Słownik kwiatostany krążenie wrotne.
  • Dodano:
  • Autor: