wrotne krążenie definicja
Co to jest krążenie wrotne. Wyjaśnienie większości kręgowców przepływanie krwi żylnej poprzez tak.

Czy przydatne?

Co to jest krążenie wrotne

Co oznacza KRĄŻENIE WROTNE: występujące u większości kręgowców przepływanie krwi żylnej poprzez tak zwany układ wrotny. Złożona jest on z istniejących wewnątrz wątroby, nerki albo przysadki mózgowej sieci naczyń włosowatych, do których krew doprowadzają żyły wrotne ( żyły). K.w. najsilniej rozwinięte jest w wątrobie, do której krew doprowadzana jest żyłą wrotną wątroby, zbierającą krew z przewodu pokarmowego. Dzięki obecności rozbudowanej sieci naczyń włosowatych wątroba może pełnić funkcję filtra biologicznego i magazynu substancji energetycznych niesionych z przewodu pokarmowego. Krew z układu wrotnego wątroby zbierana jest poprzez żyłę wątrobową odprowadzającą ją do głównego tylnego naczynia żylnego

Czym jest krążenie wrotne znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Karioplazma:
Słownik jądro komórkowe krążenie wrotne co znaczy.
Co znaczy Komórki Śródmiąższowe Leydiga:
Słownik jądra krążenie wrotne krzyżówka.
Co znaczy Kowadełko:
Słownik kostki słuchowe krążenie wrotne co to jest.
Co znaczy Korek:
Słownik występująca w starszych częściach korzeni i łodyg; powstaje z merystemu bocznego (miazgi korkotwórczej) i zastępuje skórkę. K. jest zbudowany z martwych komórek, ściśle do siebie przylegających i krążenie wrotne słownik.
Co znaczy Katarakta:
Słownik 1) zaćma; choroba oczu polegająca na zmętnieniu soczewki połączonym z częściową albo całkowitą stratą wzroku; 2) próg skalny w korycie rzeki, powodujący nagły spadek wody krążenie wrotne czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: