krążkopławy definicja
Co to jest krążkopławy. Wyjaśnienie gromada parzydełkowców (Cnidaria), licząca około 200 gatunków.

Czy przydatne?

Co to jest krążkopławy

Co oznacza KRĄŻKOPŁAWY: wyłącznie morska gromada parzydełkowców (Cnidaria), licząca około 200 gatunków. K. charakteryzują się dwuwarstwową budową ciała, obecnością jamy chłonąco-trawiącej. Występują w stadiach polipa i meduzy (scyfomedyzy), stanowiących następne generacje w przemianie pokoleń u zwierząt. Pokoleniem dominującym jest meduza. U k. występuje zapłodnienie zewnętrzne. Z zygoty powstaje larwa planula. Wykształcający się z planuli polip ulega strobilizacji, wskutek której tworzą się młode meduzy, zw. efyrami. Przedstawicielem k. jest występująca w Bałtyku chełbia modra (Aurelia aurita)

Czym jest krążkopławy znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Korzenie Oddechowe:
Słownik korzeni podziemnych wyrastające powyżej powierzchnię podłoża i wykorzystywane do pobierania tlenu. Powietrze wnikające do k.o. przekazywane jest przez mechanizm kanalików miękiszu powietrznego do krążkopławy co znaczy.
Co znaczy Komórki Miękiszowe:
Słownik miękisz krążkopławy krzyżówka.
Co znaczy Keratynizacja:
Słownik rogowacenie krążkopławy co to jest.
Co znaczy Komensalizm:
Słownik polegająca na okresowym albo trwałym współżyciu dwóch organizmów reprezentujących odrębne gatunki, gdzie korzyści czerpie tylko jeden z partnerów, zw. komensalem. Dla drugiego z partnerów zależność krążkopławy słownik.
Co znaczy Kiełkowanie Hipogeiczne:
Słownik kiełkowanie nasion, gdzie wydłuża się część nadliścieniowa epikotyl. U tych nasion liścienie pozostają w glebie, a powyżej jej powierzchnię wydostaje się jedynie epikotyl, czerpiąc początkowo krążkopławy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: