krążkopławy definicja
Co to jest krążkopławy. Wyjaśnienie gromada parzydełkowców (Cnidaria), licząca około 200 gatunków.

Czy przydatne?

Co to jest krążkopławy

Co oznacza KRĄŻKOPŁAWY: wyłącznie morska gromada parzydełkowców (Cnidaria), licząca około 200 gatunków. K. charakteryzują się dwuwarstwową budową ciała, obecnością jamy chłonąco-trawiącej. Występują w stadiach polipa i meduzy (scyfomedyzy), stanowiących następne generacje w przemianie pokoleń u zwierząt. Pokoleniem dominującym jest meduza. U k. występuje zapłodnienie zewnętrzne. Z zygoty powstaje larwa planula. Wykształcający się z planuli polip ulega strobilizacji, wskutek której tworzą się młode meduzy, zw. efyrami. Przedstawicielem k. jest występująca w Bałtyku chełbia modra (Aurelia aurita)

Czym jest krążkopławy znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kataliza:
Słownik zwolnienie szybkości reakcji pod wpływem katalizatorów; wyróżnia się k. homogeniczną (jednofazową), gdy katalizator i układ reagujący tworzą jedną fazę (na przykład fazę gazową) i k. heterogeniczną krążkopławy.
Co znaczy Kaloza:
Słownik glukozy czasowo pojawiający się w ścianie komórkowej. Zasklepia rurki sitowe łyka w okresie spoczynku roślin albo po utracie umiejętności przewodzenia. Powstaje również w ścianach komórek krążkopławy.
Co znaczy Kokon:
Słownik oprzęd krążkopławy.
Co znaczy Komórki Plemnikowe:
Słownik jądra plemnikowe krążkopławy.
Co znaczy Kataliza Enzymatyczna:
Słownik reakcji chemicznej pod wpływem katalizatorów, jakimi są enzymy wpływające na przewarzająca część reakcji chemicznych zachodzących w organizmach żywych. W odróżnieniu do katalizatorów niebiałkowych krążkopławy.
  • Dodano:
  • Autor: