kręgouste definicja
Co to jest kręgouste. Wyjaśnienie kręgowców (Vertebrata), należąca do tak zwany bezszczękowców.

Czy przydatne?

Co to jest kręgouste

Co oznacza KRĘGOUSTE: gromada z podtypu kręgowców (Vertebrata), należąca do tak zwany bezszczękowców (Agnatha), obejmująca dwa rzędy: minogokształtne (Petromyzoniformes) i śluzicokształtne (Myxiniformes). Do k. należą zwierzęta morskie i słodkowodne. Ciało k. pokryte jest nagą skórą z licznymi gruczołami śluzowymi. W budowie zaznacza się brak parzystych kończyn, brak szczęk i zębów. Kluczowym elementem szkieletu jest struna grzbietowa obecna poprzez całe życie. Pozostałe części szkieletu zbudowane są z tkanki chrzęstnej. Otwór gębowy wykształcony jest w formie lejka (przyssawki) uzbrojonego w rogowe zęby. Narządem oddechowym są workowate skrzela. K. prowadzą pasożytniczy albo półpasożytniczy tryb życia ( pasożytnictwo. K. są rozdzielnopłciowe albo hermafrodytyczne. Występuje jajorodność. Przechodzą postęp prosty (śluzice) albo z przeobrażeniem (minogi). Larwa minogów, ślepica, zbliżona jest wyglądem do lancetnika ( bezczaszkowce)

Czym jest kręgouste znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Komórka Neurosekrecyjna:
Słownik neurosekrecja kręgouste co znaczy.
Co znaczy Kutykula:
Słownik przepuszczalna dla wody i powietrza, tworzona poprzez polimer kwasów tłuszczowych, kutynę, na zewnętrznej powierzchni komórek skórki roślin; 2) oskórek - wydzielina komórek tkanki nabłonkowej kręgouste krzyżówka.
Co znaczy Kalcytonina:
Słownik hormony zwierzęce kręgouste co to jest.
Co znaczy Kaloza:
Słownik glukozy czasowo pojawiający się w ścianie komórkowej. Zasklepia rurki sitowe łyka w okresie spoczynku roślin albo po utracie umiejętności przewodzenia. Powstaje również w ścianach komórek kręgouste słownik.
Co znaczy Kastracja:
Słownik gonad. Termin odnoszony jest raczej do zabiegu dokonywanego u osobników męskich. Wykonanie k. przed okresem dojrzewania płciowego prowadzi do zahamowania rozwoju drugorzędowych cech płciowych przy kręgouste czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: