kręgouste definicja
Co to jest kręgouste. Wyjaśnienie kręgowców (Vertebrata), należąca do tak zwany bezszczękowców.

Czy przydatne?

Co to jest kręgouste

Co oznacza KRĘGOUSTE: gromada z podtypu kręgowców (Vertebrata), należąca do tak zwany bezszczękowców (Agnatha), obejmująca dwa rzędy: minogokształtne (Petromyzoniformes) i śluzicokształtne (Myxiniformes). Do k. należą zwierzęta morskie i słodkowodne. Ciało k. pokryte jest nagą skórą z licznymi gruczołami śluzowymi. W budowie zaznacza się brak parzystych kończyn, brak szczęk i zębów. Kluczowym elementem szkieletu jest struna grzbietowa obecna poprzez całe życie. Pozostałe części szkieletu zbudowane są z tkanki chrzęstnej. Otwór gębowy wykształcony jest w formie lejka (przyssawki) uzbrojonego w rogowe zęby. Narządem oddechowym są workowate skrzela. K. prowadzą pasożytniczy albo półpasożytniczy tryb życia ( pasożytnictwo. K. są rozdzielnopłciowe albo hermafrodytyczne. Występuje jajorodność. Przechodzą postęp prosty (śluzice) albo z przeobrażeniem (minogi). Larwa minogów, ślepica, zbliżona jest wyglądem do lancetnika ( bezczaszkowce)

Czym jest kręgouste znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Klonowanie Genów:
Słownik namnażanie genów opierające na replikacji odcinków DNA wprowadzonych uprzednio do chromosomów bakterii, bakteriofagów albo plazmidów kręgouste.
Co znaczy Kumaryna:
Słownik organiczna o zapachu świeżego siana, występująca między innymi w trawach, roślinach motylkowatych i baldaszkowatych. K. jest naturalnym inhibitorem kiełkowania nasion. Znajduje wykorzystanie w kręgouste.
Co znaczy Komórki Żółtkowe:
Słownik komórki odżywcze produkowane u płazińców (Plathelminthes) w jajnikach albo gruczołach żółtkowych (żółtnikach). Zaopatrują zapłodnione jajo w substancje odżywcze kręgouste.
Co znaczy Komórczak:
Słownik komórka wielojądrowa (cenocyt) albo organizm powstały z komórki jednojądrowej wskutek wielokrotnych podziałów jądra komórkowego, bez podziału cytoplazmy. Zobacz także: syncytium kręgouste.
Co znaczy Kompleks Antygen-Przeciwciało:
Słownik wskutek przyłączenia antygenu do przeciwciała. Specjalne struktury, tak zwany determinanty (hapteny), znajdujące się na powierzchni antygenu, łączą się z odpowiednimi, pasującymi miejscami wiązania kręgouste.
  • Dodano:
  • Autor: