kręgowce definicja
Co to jest kręgowce. Wyjaśnienie Chordata) obejmujący bezszczękowce (Agnatha) i żuchwowce.

Czy przydatne?

Co to jest kręgowce

Co oznacza KRĘGOWCE: podtyp strunowców (Chordata) obejmujący bezszczękowce (Agnatha) i żuchwowce (Gnathostomata). Zwierzęta wtórouste, dwubocznie symetryczne, posiadające wtórną jamę ciała, a więc celomę. Szkieletem osiowym jest struna grzbietowa lub zastępujący ją kręgosłup chrzęstny albo kostny. W wyraźnie wyodrębnionej części głowowej występuje mózg osłonięty czaszką. Narządem oddechowym są płuca albo skrzela

Czym jest kręgowce znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kortyzon:
Słownik hormony zwierzęce kręgowce co znaczy.
Co znaczy Kariokineza:
Słownik komórkowego na dwa jądra potomne. W procesie mitozy prowadzi do wytworzenia dwóch jąder potomnych o diploidalnej liczbie chromosomów (k. somatyczna), w procesie mejozy efektem podziału są jądra o kręgowce krzyżówka.
Co znaczy Korek:
Słownik występująca w starszych częściach korzeni i łodyg; powstaje z merystemu bocznego (miazgi korkotwórczej) i zastępuje skórkę. K. jest zbudowany z martwych komórek, ściśle do siebie przylegających i kręgowce co to jest.
Co znaczy Kopytne:
Słownik łożyskowych ( łożyskowce), nie stanowiąca jednostki systematycznej i obejmująca przedstawicieli kilku rzędów (parzystokopytne, nieparzystokopytne, trąbowce, góralki, syreny, mrówniki). Do k. należą kręgowce słownik.
Co znaczy Kiełkowanie Hipogeiczne:
Słownik kiełkowanie nasion, gdzie wydłuża się część nadliścieniowa epikotyl. U tych nasion liścienie pozostają w glebie, a powyżej jej powierzchnię wydostaje się jedynie epikotyl, czerpiąc początkowo kręgowce czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: