kriobiologia definicja
Co to jest kriobiologia. Wyjaśnienie komórek i tkanek na zamrożenie w temperaturach do -79C, -196C.

Czy przydatne?

Co to jest kriobiologia

Co oznacza KRIOBIOLOGIA: badanie reakcji komórek i tkanek na zamrożenie w temperaturach do -79C, -196C, -269C. Obniżenie temperatury skutkuje zwolnienie mechanizmów życiowych. Materiał biologiczny przechowywany jest w płynach ochronnych zapobiegających wytwarzaniu się kryształków lodu. K. znalazła wykorzystanie w medycynie i w hodowli zwierząt. W medycynie używana jest między innymi przy zamrażaniu szpiku kostnego i narządów i tkanek przeznaczonych do przeszczepów. W hodowli zwierząt k. służąca jest na szeroką skalę przy magazynowaniu nasienia buhajów przeznaczonego do sztucznego unasieniania

Czym jest kriobiologia znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Komórki Tuczne:
Słownik gruczołowe komórki tkanki łącznej wiotkiej produkujące heparynę i histydynę ( aminokwasy) i serotoninę ( hormony zwierzęce kriobiologia co znaczy.
Co znaczy Keratynizacja:
Słownik rogowacenie kriobiologia krzyżówka.
Co znaczy Keratyna:
Słownik białko proste z ekipy skleroprotein. Stanowi materiał budulcowy piór, włosów, kopyt, rogów. Zawiera sporą liczba aminokwasów siarkowych kriobiologia co to jest.
Co znaczy Koprofagi:
Słownik odżywiające się odchodami. Pośród bezkręgowców koprofagami są na przykład wybrane chrząszcze żywiące się odchodami innych zwierząt. Liczne gryzonie i zającokształtne są k. zjadającymi swoje odchody kriobiologia słownik.
Co znaczy Kosmówka:
Słownik stopniu zewnętrzna błona płodowa. Otacza owodnię z zarodkiem, omocznię i pęcherzyk żółtkowy. U ssaków pokryta kosmkami. U łożyskowców (Eutheria) kosmki wnikające w śluzówkę macicy uczestniczą w kriobiologia czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: