przeżywalności krzywa definicja
Co to jest krzywa przeżywalności. Wyjaśnienie śmiertelności osobników w populacji, przedstawiony w.

Czy przydatne?

Co to jest krzywa przeżywalności

Co oznacza KRZYWA PRZEŻYWALNOŚCI: zapis przebiegu śmiertelności osobników w populacji, przedstawiony w formie graficznej. Oś X k.p. jest osią wieku, na osi Y odkładana jest liczba osobników przeżywających. K.p. kreślona jest w celu zobrazowania tempa zmian dokonujących się w odniesieniu do reprezentantów poszczególnych grup wiekowych; nie ma na celu obrazowania bezwzględnych zmian liczebności populacji

Czym jest krzywa przeżywalności znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kaktusy:
Słownik sukulenty krzywa przeżywalności.
Co znaczy Kariokineza:
Słownik komórkowego na dwa jądra potomne. W procesie mitozy prowadzi do wytworzenia dwóch jąder potomnych o diploidalnej liczbie chromosomów (k. somatyczna), w procesie mejozy efektem podziału są jądra o krzywa przeżywalności.
Co znaczy Krzewinki:
Słownik z ekipy roślin drzewiastych. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Mają silnie zdrewniałe łodygi nadziemne, są pozbawione typowego pnia i rozgałęziają się u podstawy pędu głównego. K. są między krzywa przeżywalności.
Co znaczy Koleoryza:
Słownik pochewka otaczająca zawiązek korzenia w zarodkach traw. W początkowej fazie kiełkowania rośnie wspólnie z zarodkiem krzywa przeżywalności.
Co znaczy Kwas Dezoksyrybonukleinowy:
Słownik kwasów nukleinowych, zbudowany z dezoksyrybonukleotydów. Zawiera zasady purynowe - adeninę i guaninę, zasady pirymidynowe - cytozynę i tyminę, cukier dezoksyrybozę) i resztę kwasu fosforowego krzywa przeżywalności.
  • Dodano:
  • Autor: