kutykula definicja
Co to jest kutykula. Wyjaśnienie przepuszczalna dla wody i powietrza, tworzona poprzez polimer.

Czy przydatne?

Co to jest kutykula

Co oznacza KUTYKULA: 1) warstwa trudno przepuszczalna dla wody i powietrza, tworzona poprzez polimer kwasów tłuszczowych, kutynę, na zewnętrznej powierzchni komórek skórki roślin; 2) oskórek - wydzielina komórek tkanki nabłonkowej, pokrywająca ciało wielu bezkręgowców. Ma znaczenie ochronne. Jest odporna na działanie wielu substancji chemicznych. Stanowi zabezpieczenie przed urazami mechanicznymi, a również przed atakiem mikroorganizmów. Ogranicza parowanie. Może pełnić rolę szkieletu zewnętrznego. U niektórych bezkręgowców jest okresowo zmieniana w procesie linienia

Czym jest kutykula znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Ksenia:
Słownik rośliny ojcowskiej w tkankach (nasionach) rośliny macierzystej, stanowiących materiał wyjściowy dla pokolenia F1. K. jest efektem bezpośredniego wpływu gamety męskiej, pochodzącej z innej rośliny kutykula co to jest.
Co znaczy Krzywa Przeżywalności:
Słownik śmiertelności osobników w populacji, przedstawiony w formie graficznej. Oś X k.p. jest osią wieku, na osi Y odkładana jest liczba osobników przeżywających. K.p. kreślona jest w celu zobrazowania kutykula definicja.
Co znaczy Korzeń:
Słownik najczęściej podziemny, dzięki któremu roślina przytwierdza się do podłoża i pobiera sole mineralne i wodę. Na szczycie k. znajduje się merystem wierzchołkowy ( merystemy) okryty czapeczką korzeniową kutykula co znaczy.
Co znaczy Kortyzol:
Słownik hormony zwierzęce kutykula słownik.
Co znaczy Kaktusy:
Słownik sukulenty kutykula znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: