pirogronowy kwas definicja
Co to jest kwas pirogronowy. Wyjaśnienie pośredni przemian zachodzących w organizmie. Powstaje.

Czy przydatne?

Co to jest kwas pirogronowy

Co oznacza KWAS PIROGRONOWY: CH3CO-COOH; wytwór pośredni przemian zachodzących w organizmie. Powstaje między innymi wskutek odwodorowania kwasu mlekowego i dekarboksylacji kwasu szczawiooctowego. K.p. jest także wytworem pośrednim procesu fermentacji alkoholowej cukrów. wskutek złożonych reakcji zachodzących w komórkach zwierzęcych k.p. podlega przekształceniu w acetylo-CoA. Zobacz także: cykl Krebsa

Czym jest kwas pirogronowy znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kanibalizm:
Słownik zdarzenie opierające na zjadaniu osobników będących przedstawicielami własnego gatunku. K. spotykany jest regularnie u bezkręgowców drapieżnych; u wielu gatunków pojawia się w okresie głodu kwas pirogronowy co znaczy.
Co znaczy Kończyny:
Słownik kręgowców powiązane z obręczą barkową i miednicową ( szkielet kręgowców), wykorzystywane do lokomocji. U ryb wykształcone w formie płetw (brzusznych i piersiowych). Na bazie płetw ryb trzonopłetwych kwas pirogronowy krzyżówka.
Co znaczy Kopytne:
Słownik łożyskowych ( łożyskowce), nie stanowiąca jednostki systematycznej i obejmująca przedstawicieli kilku rzędów (parzystokopytne, nieparzystokopytne, trąbowce, góralki, syreny, mrówniki). Do k. należą kwas pirogronowy co to jest.
Co znaczy Kofaktory:
Słownik substancje niebiałkowe współdziałające w reakcjach enzymatycznych i wspomagające własną aktywnością białko; k. są między innymi ekipy prostetyczne, koenzymy (NAD, NADP, koenzym A kwas pirogronowy słownik.
Co znaczy Katalizatory:
Słownik wpływające na prędkość mechanizmów chemicznych; pozostają nie zmienione w momencie reakcji. Wyróżnia się k. dodatnie, zwiększające tempo reakcji, i k. ujemne (inhibitory), wpływające na spowolnienie kwas pirogronowy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: