nukleinowe kwasy definicja
Co to jest kwasy nukleinowe. Wyjaśnienie składniki nukloproteidów. Wchodzą w skład jąder.

Czy przydatne?

Co to jest kwasy nukleinowe

Co oznacza KWASY NUKLEINOWE: niebiałkowe składniki nukloproteidów. Wchodzą w skład jąder komórkowych i cytoplazmy. Po raz pierwszy wyizolowane zostały w 1869 poprzez F. Mieschera z jąder komórek wydzieliny ropnej. Są polimerami powiązanych liniowo nukleotydów, z których każdy zawiera zasadę azotową (purynową albo pirymidynową), cukier pięciowęglowy i resztę kwasu fosforowego. Sekwencja nukleotydów ustala pierwszorzędową strukturę k.n. i wpływa na ich swoistość. K.n. mogą być utworzone z jednego łańcucha polinukleotydowego (k.n. jednoniciowe) albo z dwóch łańcuchów (k.n. dwuniciowe). Konformacja i wzajemne ułożenie dwóch łańcuchów decydują o strukturze drugorzędowej. Istnieją dwa typy k.n.: kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA) i kwas rybonukleinowy (RNA). K.n. uczestniczą w biosyntezie białek i są nośnikami informacji genetycznej

Czym jest kwasy nukleinowe znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kutner:
Słownik tworzona na powierzchni skórki poprzez martwe włoski epidermalne, wypełnione powietrzem i mające srebrzyste zabarwienie. K., tworząc warstwę o wyższym stężeniu pary wodnej niż w powietrzu kwasy nukleinowe co to jest.
Co znaczy Ksylem:
Słownik drewno kwasy nukleinowe definicja.
Co znaczy Komórki Parzydełkowe:
Słownik parzydełka kwasy nukleinowe co znaczy.
Co znaczy Kwas Pirogronowy:
Słownik pośredni przemian zachodzących w organizmie. Powstaje między innymi wskutek odwodorowania kwasu mlekowego i dekarboksylacji kwasu szczawiooctowego. K.p. jest także wytworem pośrednim procesu kwasy nukleinowe słownik.
Co znaczy Kłębuszek Naczyniowy:
Słownik kłębuszek nerkowy kwasy nukleinowe znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: